Aнонси

усі анонси

Люстрація стала ще однією дурною ідеєю з минулого, яка була приречена на неефективність

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, що звільнення державних службовців на підставі закону про люстрацію порушувало права українських чиновників. Примітно, що кілька місяців тому таке рішення хотів прийняти КС, але громадськість відреагувала бурхливим обуренням, співвіднісши це з узурпацією влади та поверненням часів Януковича. Люстрація показала некомпетентність та була приречена на неефективність.

Люстрація стала ще однією дурною ідеєю з минулого, яка була приречена на неефективність
Фото ZIK

Про це пише Віктор Андрусів на своїй сторінці у Facebook 

В дивний час стали жити. 17 жовтня  ЄСПЛ прийняв рішення про те, що люстрація, порушила права українських чиновників,... і тишина. А всього лише кілька місяців тому, коли таке рішення хотів прийняти КС, було стільки обурення і виступів проти скасування люстрації, що це подавали як узурпацію і повернення Януковича.

Некомпетентність - це злий батіг історії, який рано чи пізно змусить платити свою ціну. Коли в 2014 році ряд активістів виступили з ініціативою люстрації, я взяв участь в кількох зібраннях. На них правозахисники з серйозним досвідом доводили, що цей закон має бути дуже старанно виписаний, оскільки інакше його точно знесе ЄСПЛ. Ключовим питанням було право відстояти в суді своє право повернути посаду. На що особливо агресивно налаштований Єгор Соболєв відкидав будь-які пропозиції. Я в тій ситуації підтримав правозахисників. І зрозумів що діалогу не вийде, бо дехто почав займатись "революційною доцільністю" після революції.

Однак, ще гірше було попереду. Людей люстрували, а от із засудженням Януковича і його режиму ситуація серйозно не склалась. Зрештою, Януковича засудили за зраду. Стоп, а до чого тоді люстрація? Звісно, що його слід було засудити за узурпацію влади, і це логічно можна було б поширити на багатьох, хто при цьому зберігав посади. Далі, слід було довести, що мав місце саме режим, а не злочин конкретної особи. Але про це все якось забули. Головне було мітингувати, щоб не скасували люстрацію.

Ефект люстрації теж мав цікаві наслідки. Вирішили гребти всіх під одну гребінку, хоча звісно, що потрібно було звузити коло осіб. І виникла дуже цікава ситуація: коли порядні звільнялись зразу, а козли тримались до останнього. В 2014 році мені розповідали про те, що під люстрацію потрапили звичайні професійні бюрократи АП, і команда Пороха вигадувала різні способи залишити їх на роботі.

Люстрація стала ще однією дурною ідеєю з минулого, яка була приречена на неефективність. Бо справа в тому, що ті, кого і намагались люструвати - мали в тюрмі сидіти, а не люстрацію проходити. Неспроможність влади покарати винних за злочини проти Майдану, некомпетентність в законотворенні і не бажання чути дійсно фахівців - і мають наслідком цей позор.

І тут є багато над чим подумати сьогоднішній владі...

Віктор Андрусів

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Савнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Савнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" | 14.11.19 Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня