Новини » Світ 18 жовтня, 2019, 8:41
Лідери ЄС не ухвалили рішення про членство Північної Македонії й Албанії на саміті у Брюсселі
radiosvoboda.org
radiosvoboda.org

Лідери Європейського союзу не ухвалили рішення про потенційне членство в ЄС Північної Македонії й Албанії в перший день саміту в столиці Бельгії Брюсселі.

Франція, Нідерланди й Данія наполягають, що держави Західних Балкан наразі не готові долучитися до блоку, повідомляє Радіо Свобода. 

«Ніяких результатів наразі. Я сподіваюся, що можливо досягти угоди», – сказав прем’єр-міністр Фінляндії Антті Рінне.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що є «певне розчарування».

«Ми маємо визнати, що не змогли досягти консенсусу, тому що три держави відмовилися запрошувати ці дві країни, щоб почати переговори», – зазначив Науседа.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що лідери ЄС повернуться до переговорів під час наступного саміту.

15 жовтня європейські міністри відмовилися надати «зелене світло» переговорам про членство Албанії та Північної Македонії у Європейському союзі.

Єврокомісар Йоганнес Ганн говорив, що більшість країн ЄС підтримали рекомендації Єврокомісії про початок переговорів із балканськими країнами, проте необхідної одностайності немає й надалі. Схожа ситуація була в червні 2018 року й червні 2019-го.

Раніше повідомлялося, що Франція має намір заблокувати запланований початок переговорів про вступ Північної Македонії та Албанії до Європейського Союзу (ЄС).

У Парижі вважають недостатнім прогрес цих двох країн у втіленні реформ, проведення яких вважається передумовою для членства в Євросоюзі.

Крім того, за даними співрозмовників dpa, Франція висунула умовою своєї згоди на вступ цих двох західнобалканських країн до ЄС докорінну реформу процесу прийому нових членів до спільноти. В Парижі вважають занадто «технічним» нинішній процес прийому нових членів, що серйозно ускладнює його зупинку в разі небажаного розвитку ситуації.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 23:10 :21