Новини » Події Читать эту новость на русском

ГПУ розслідує виведення коштів з шести українських банків

ZIK

Генеральна прокуратура розслідує виведення активів із шести банків. Для цього був створений спеціальний департамент.

Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка під час засідання правоохоронного комітету Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

Рябошапка пояснив, що у ГПУ особливу увагу звернули на напрямки роботи, які стосуються зловживань в економіці – «там, де заподіяно значних збитків державному бюджету і нашим громадянам».

Зокрема, це стосується і банківської сфери. Робота департаменту спрямована на те, щоб повернути виведені кошти з шести українських банків.

«Декільком фігурантам, які є колишніми бенефіціарами цих банків, повідомлені підозри. Також, наразі ми,  досить близькі до процесуального результату щодо бенефіціара ще одного великого комерційного банку», - сказав він.

Також, за словами Рябошапки, позавчора було створено інший, новий департамент, який опікуватиметься питаннями, пов’язаними з катуваннями і неналежним поводженням працівників правоохоронних органів.

«Ми знаємо, на скільки ця практика поширена у правоохоронних органах, особливо в поліції. Ми знаємо, скільки рішень, винесених ЄСПЛ щодо катування», – наголосив Руслан Рябошапка.

Окрім того, генеральний прокурор України повідомив, що окремий відділ у складі спеціального департаменту активно «займається, тим, що захищає людей, які інвестують гроші в нашу країну, а також тими, хто займається бізнесом».

І, за словами Рябошапки, в цьому напрямку є вже кілька успішних справ.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Руслан Рябошапка також заявив, що з початку вересня пред’явлено близько десяти підозр колишнім народним депутатам, серед яких колишній голова комітету ВРУ. Було затримано колишнього заступника секретаря РНБО.

 

 

Loading...