Генпродюсерка телеканалу ZIK Наташа Влащенко увійшла в Топ-100 найвпливовіших жінок України

Презентація книги Наташі Влащенко «Під небом Аустерліца». Фото: Микола Тис/ZIK

Генпродюсерка телеканалу ZIK Наташа Влащенко цьогоріч увійшла в Топ-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу "Фокус".

Про це йдеться на сайті видання.

Як зазначається, рейтинг найвпливовіших жінок істотно оновився в порівнянні з попереднім: 59 учасниць із сотні 2019 - це нові імена.

"Повну перезавантаження влади навесні цього року за масштабом можна порівняти хіба що з трансформацією країни після розпаду СРСР в 1991-му. - каже головний редактор "Фокуса" Євген Гордійчик. - Тому не дивно, що більшість нових імен в рейтингу пов'язані з командою Володимира Зеленського. Однак і інші політсили помітно оновили свої ряди".

При цьому додається, що з огляду на високу швидкість змін, що відбуваються і зовсім невеликий стаж перебування при владі представниць нової команди, видання цьогоріч вирішило відмовитися від розстановки учасниць рейтингу за позиціями від 1 до 100 і розподіло їх за категоріями, які відповідають сфері їхньої діяльності: «Стратеги», «Кумири», «Лідери», «Керманичі», «Майстри», «Бізнес-вумен».

Так, у числі нових учасниць рейтингу - міністр освіти і науки України Ганна Новосад, міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, народний депутат (фракція «Голос») Кіра Рудик, народний депутат (фракція «Європейська солідарність») Яна Зінкевич.

Також уперше в рейтингу - Олена Зеленська, що отримала цього року статус першої леді.

У рейтинг увійшли і представниці команди минулої влади, які зберегли політичний вплив - глава комітету ВР з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат ( "Європейська солідарність") Ніна Южаніна і її колега по фракції Ірина Геращенко. Однак, головним "довгожителем" рейтингу Фокуса як і раніше залишається Юлія Тимошенко.

Окрім цього, вперше в рейтингу - жінки, що є лідерами громадської думки в соцмережах: Єлизавета Богуцька, яка стала завдяки популярності в Facebook народним депутатом від "Слуги народу", і критик нової влади Алена Монова.

Як додається, список нових імен також поповнили і громадські активістки - організатор Маршу рівності Руслана Панухнік і засновниця притулку для бездомних тварин Олександра Мезинова.

Традиційно сильний пул представниць мас-медіа: в сотню впливових увійшли телеведуча Яніна Соколова, засновниця видання «Українська правда» Олена Притула, шеф-редактор інтернет-видання Lb.ua Соня Кошкіна, головний редактор газети «Дзеркало тижня. Україна» Юлія Мостова та генеральний продюсер телеканалу Zik Наташа Влащенко.

Редакція включила в рейтинг також нобелівську лауреатку з літератури Ольгу Токарчук, яка хоч і народилася в Польщі, проте має українське коріння.

Музичним відкриттям цього року стала реп-виконавиця ALYONA ALYONA. А стрімкого успіху в спорті досягла 17-річна тенісистка Дарина Снігур.

Український бізнес в рейтингу представляють, зокрема, співвласниця мереж "Епіцентр К" і "Нова лінія" Галина Герега, генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова, засновниця венчурного фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко та інші бізнес-леді.

Відбір учасниць рейтингу було проведено редакційною колегією "Фокуса" з урахуванням результатів експертного опитування. Номінанток оцінювали за п'ятьма критеріями: вплив на державні рішення, вплив на громадську думку, бізнес-вплив, особиста популярність і родинні зв'язки.

Середній вік учасниць 41 рік, 90 зі 100 - проживають у Києві.

 

Loading...