Кабмін пропрацює в своєму «технократичному» складі максимум 9 місяців - Вадим Карасьов

Вадим Карасьов
Вадим Карасьов Політолог, директор Інституту глобальних стратегій. Наукова спеціалізація - міжнародні відносини, електоральна політика і інституціональний дизайн.
Кабмін пропрацює в своєму «технократичному» складі максимум 9 місяців - Вадим Карасьов
Фото: Сайт КМУ

Якщо в інформпростір потрапляють лише окремі ознаки невдоволення президента Зеленського і його Офісу командою Олексія Гончарука, то на рівні «глибинної держави» бурління йде повним ходом. Серед експертів є думка, що найближчим часом «справжнім» прем'єр-міністром оберуть Хорошковського, а міністром енергетики - Геруса.

Про це пише Вадим Карасьов

Відлуння цих процесів - це, в першу чергу, чутки про призначення «справжнім» прем'єр-міністром Валерія Хорошковського після того, як в політику «награється» «хіпстерскій» уряд Гончарука. Крім того, разом з «молодняком» виконавчу владу повинен покинути і «вічний» Арсен Аваков. Той факт, що публічно йому дали час до нового року в якості випробувального терміну - не більше, ніж окозамилювання для непосвячених.

Маркером профнепридатність цього складу Кабміну може стати опалювальний сезон. Хороший привід для того, щоб виставити претензії Гончаруку і профільному міністрові Олексію Оржелю за втрату контролю над енергосектором. Якщо вони взагалі колись його мали.

Про проблеми з вугіллям, шахтарями, «поправці Геруса» по імпорту електроенергії з Росії та фактичної «приватизації» Коломойським «Центренерго» можна прочитати у профільних експертів. Від себе додам: соціальний вибух на вугледобувних підприємствах - питання часу. Як і проблеми в енергосистемі під управлінням «професіоналів».

У Коломойського стрімко готують Геруса на нового міністра енергетики - це вже секрет Полішинеля. «Іменна поправка» - не що інше як технологія підвищення впізнаваності руками опонентів. Більш того, якщо опозиційно налаштовані політики бачать у формулі «Герус = Коломойський» чисте зло, то самі «фігуранти», схоже, пишаються цим зв'язком і готові її вип'ячувати чим далі, тим більше. Адже на відповідальному посту міністра не повинно бути двозначностей, хто чий чоловік.

Все це розуміє Оржель, це розуміє Гончарук. Але зробити вони нічого вже не можуть, тому що, по всій видимості, такими були початкові правила гри. Єдине, що їм залишається - покірно приймати «замовлення» і їх виконувати.

Вадим Карасьов

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.