Aнонси

усі анонси

Українагейт: Генпрокурор України може зіграти вирішальну роль в протистоянні Трампа з Байденом

Руслан Рябошапка може зіграти ключову роль у розлідуваннях пов'язаних з імпічментом щодо президента Дональда Трампа і дій Джо Байдена. Під час пресконференції він пообіцяв перевірити основні справи, раніше відкриті його попередниками щодо Burisma, в тому числі справи, в яких фігурує ім'я Гантера Байдена.

Українагейт: Генпрокурор України може зіграти вирішальну роль в протистоянні Трампа з Байденом
Фото ZIK

Про це пише Голос Америки.

У Руслана Рябошапки склалася репутація незалежної і неупередженої людини

Демократи стверджують, що Трамп намагався шантажувати офіційний Київ з метою проведення розслідування бізнес-угод, укладених Гантером Байденом в період, коли той входив до ради директорів української енергетичної компанії Burisma. Республіканці заперечують звинувачення в шантажі, стверджуючи, що президент ставить цілком законні питання про дії Джо Байдена та його сина в Україні.

Генпрокурор Руслан Рябошапка, призначений президентом Володимиром Зеленським, пообіцяв перевірити основні справи, раніше відкриті його попередниками щодо Burisma, в тому числі справи, в яких фігурує ім'я Гантера Байдена.

«Після перегляду ... цих справ, ми зрозуміємо, які рішення можуть бути прийняті, і які рішення повинні бути прийняті. Не можу сказати, які саме рішення будуть прийняті», - сказав Рябошапка під час пресконференції, що відбулася в Києві 4 жовтня. За його словами, перегляду підлягають 15 справ щодо Burisma.

Тим часом, діяльність Burisma важко відстежити - компанія зареєстрована на Кіпрі і базується в Києві, проте в українській столиці у Burisma немає офіційної штаб-квартири. Власник Микола Злочевський, згідно з деякими повідомленнями, живе в Монако. Єдиний офіційно зареєстрований на його ім'я актив в Києві - взуттєвий магазин під назвою Zlocci, що входить до складу Burisma Holdings. Злочевського раніше підозрювали в корупції, проте слідчі не знайшли правопорушень, допущених Гантером Байденом і його батьком, колишнім віцепрезидентом США.

Наскільки глибоким стане перегляд справ, що раніше порушені проти Burisma? Колишній депутат Верховної Ради Сергій Лещенко, який входив в парламентський антикорупційний комітет при попередній адміністрації, каже, що новий генпрокурор намагається бути дипломатичним щодо вимог з боку американського президента.

«Ми розглянемо [справи]. Насправді це нічого не означає, тому що "розглянути" не означає "розслідувати". Це - спроба помістити України на цьому полі битви між двома великими політичними силами в США. І заради блага України нам потрібно триматися якнайдалі від цього скандалу», - сказав Лещенко в інтерв'ю «Голосу Америки».

Генпрокурор Рябошапка був одним з ключових членів команди президента Зеленського, який переміг на виборах у квітні.

«У той же час, у нього репутація дуже незалежної і дуже неупередженої людини, який подав у відставку під тиском попереднього президента і минулого генпрокурора», - додає Лещенко.

Сам Лещенко брав участь в розслідуванні іншої корупційної справи за участю громадянина США - Пола Манафорта, колишнього глави виборчого штабу Трампа, якого засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення за звинуваченнями в шахрайстві і вступ у змову.

Руді Джуліані, особистий юрист Трампа, припускав, що допомога, яку Україна надала в розслідуванні справи проти Пола Манафорта, була спробою втрутитися у вибори 2016 року на користь демократів. Лещенко заперечує це звинувачення, і говорить про відсутність доказів у Джуліані.

«Нічого не сталося в сенсі втручання в американські вибори. Це було просто частиною теорії змови, вигаданої колишнім генеральним прокурором, і пан Джуліані з радістю в неї повірив», - каже Лещенко.

Перед новим генпрокурором стоїть завдання трансформації непрацюючої системи, говорить Брайан Боннер, редактор газети Kyiv Post.

«Є одна річ, про яку потрібно знати: за всі 28 років української незалежності нікого не засудили за жодною великою корупційною справою», - каже Боннер.

Ця ситуація має змінитися, вважає колишній заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, якого також звільнили після конфлікту з попередньою українською адміністрацією.

«В іншому випадку країна потоне в корупції. В України... є шанс почати дуже агресивну антикорупційну політику... І у команди Зеленського є всі інструменти для досягнення цієї мети. У них є більшість в парламенті, у них 100% [голосів] в уряді», - говорить Сакварелідзе в інтерв'ю «Голосу Америки».

Руслан Рябошапка і його команда зіграють головну роль у вирішенні цього складного завдання.

Генрі Ріджуелл

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити