Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 94 Читать эту новость на русском

У Палаті представників у справі імпічменту Трампа дає свідчення посол США в Євросоюзі

Гордон Сондленд. Фото EPA-EFE

Постійний представник США в Євросоюзі Гордон Сондленд в четвер дає свідчення на закритих слуханнях Палати представників в рамках розслідування питання про імпічмент президента США Дональда Трампа.

Минулого тижня адміністрація Білого дому розпорядилася, щоб Сондленд не приходив в Конгрес, проте демократи направили йому повістку, повідомляє Голос Америки.

Показання Сондленда мають особливу важливість, оскільки виявлене ​​СМС-листування і слова інших свідків вказують на те, що він грав ключову роль в діалозі з Україною, яке є основою розслідування.

Сондленду, чиє ім’я згадувалося в доповідній записці інформатора з розвідки, напевно будуть задавати питання про листування, яке вказує, що він разом з двома іншими дипломатами намагався просувати інтереси президента Дональда Трампа і його особистого адвоката Руді Джуліані.

У повідомленнях дипломати обговорювали домовленість, відповідно до якої українському лідеру Володимиру Зеленському обіцяли організувати візит в Білий дім в обмін на публічну заяву про те, що Україна почне розслідування з приводу президентських виборів 2016 року в США і діяльності газової компанії Burisma, в якій працював син одного з політичних суперників Трампа, колишнього віце-президента Джо Байдена.

Особливу увагу привернуло повідомлення, в якому дипломат Вільям Тейлор написав Сондленду, що вважає «божевіллям» утримувати виділену для України військову допомогу заради «допомоги з політичною кампанією». Сондленд у відповідь написав, що Трамп запевнив його, що ніякої домовленості про послугу за послугу не існувало.

За словами близького до ситуації джерела, Сондленд скаже законодавцям, що він лише повторив запевнення Трампа, з яким розмовляв по телефону перед відправкою повідомлення. Як очікується, дипломат також скаже, що, хоча він вважав, що існує якась домовленість з умовою в обмін на візит в Білий дім, він не пов’язував компанію Burisma з сім’єю Байденом і був упевнений, що в адміністрації хочуть лише добитися публічної заяви про початок антикорупційного розслідування.

Раніше, міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що обговорював з адвокатом президента Дональда Трампа Руді Джуліані можливе втручання України в американську президентську кампанію в 2016 році.

Міністр розповів, що під час телефонної розмови з Джуліані, адвокат повідомив, що Трамп стурбований спробами деяких осіб з України втрутитися у виборчу кампанію в 2016 році в США.  

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19 Деталі дня
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент