Новини » Світ 17 жовтня, 2019, 15:34
У Латвії надаватимуть автоматичне громадянство усім новонародженим
Foto: LETA
Foto: LETA

З 1 січня 2020 року у Латвії статус негромадян новонародженим більше присвоюватися не буде.

Таке рішення у четвер, 17 жовтня, прийняв Сейм Латвії, повідомляє Delfi.

На засіданні депутат СЕйму Яніс Домбрава нагадав, що СРСР окупував Латвію, і введення статусу негромадян було спробою захиститися від червоного терору. На його думку, не можна зараз йти на поводу Росії і робити поступки її зовнішній політиці. Він запропонував відмовитися від змін в законі.

У свою чергу, депутатка Марія Голубєва заперечила, що статус негромадян був тимчасовим заходом, а зараз потрібно довіряти людям, народженим в Латвії. «У нас є унікальна історична можливість припинити надавати статус негромадянина новонародженим дітям», – вважає Голубєва.

Згідно зі схваленим законопроєктом, всі новонароджені діти негромадян з 1 січня 2020 року зможуть отримати громадянство Латвії. Виняток становитимуть випадки, коли батьки вирішать дати своїй дитині громадянство іншої країни.

За чинним зараз правилами, дитина негромадян може стати громадянином Латвії, якщо таке побажання висловить хоча б один з батьків. 

Нагадаємо, Україна і Латвія домовилися про продовження скоординованої взаємодії у міжнародних інституціях: Організація Об'єднаних Націй, Раді Європи, ОБСЄ, а також у форматах міжпарламентської взаємодії. Про це у Ризі за підсумками переговорів з президентом Латвії Егілсом Левітсом сказав президент України Володимир Зеленський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 04:11 :03