live

У ГПУ ще не завершили перевірку щодо добровольця, екстрадиції якого хочуть США

Крейґ Ленґ

Екстрадиційна перевірка Генеральною прокуратурою України щодо громадянина США, колишнього американського військовослужбовця Крейґа Ленґа, який воював на Донбасі, ще не завершена.

Зокрема, прокуратурі Вінницької області доручено проведення екстрадиційної перевірки обставин, що можуть перешкоджати видачі Ленґа Крейґа до США, повідомляє Радіо Свобода. 

У Генпрокуратурі додали, що рішення за запитом компетентних органів США ухвалять «за результатами екстрадиційної перевірки у відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства».

Нагадаємо, 8 жовтня Вінницький апеляційний суд арештував на 60 діб громадянина Сполучених Штатів Америки Крейґа Ленґа.

Як зазначається, наразі правоохоронні органи США вимагають його екстрадиції. Ветерана підозрюють у подвійному вбивстві. Адвокати американця виступають категорично проти видачі.

Суд, який скасував рішення попередньої інстанції, за яким американець перебував під домашнім арештом, 8 жовтня оголосив лише резолютивну частину рішення. Суддя оголосив, що рішення не може бути оскаржене в касаційній інстанції.

Адвокат Ленґа Дмитро Моргун назвав рішення суду несправедливим. «Нас не почули, не почули наші твердження про порушення міжнародних договорів, про відсутність запиту на екстрадиційну перевірку… Ми не можемо права оскаржувати це рішення в касаційній інстанції, хоча спробуємо», – сказав він.

За словами Моргуна, його підзахисний виконував всі вимоги суду першої інстанції щодо домашнього арешту. 

 Loading...
Loading...
Loading...