Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності був встановлений резолюцією 47/196 Генеральної Асамблеї ООН 22 грудня 1992 року, відзначається щорічно 17 жовтня.

Метою проведення цього дня є підвищення усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію бідності та злиднів у всіх країнах, особливо в тих, що розвиваються, – необхідності, що набула першочергового значення.

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається 17 жовтня 1987 року. Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв бідності, насильства і голоду.

Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви були вибиті на пам’ятному камені, відкритому в той день.

З того часу кожного року люди різних рас, переконань, станів і соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам’ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, і вони є місцем збору для проведення Дня. Один з таких каменів розташований в саду Центральних установ ООН, і саме біля нього проводиться щорічна урочиста церемонія, організована Секретаріатом ООН в Нью-Йорку.

Нагадаємо, економіст, міжнародний експерт Тарас Качка сказав, що в Україні 20-30% людей живуть за межею бідності.

Loading...