Новини » Події 997 Читать эту новость на русском

Росія відправила на Донбас черговий «гумконвой»

unian.ua

Через пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк» з 6:50 до 7:55 у четвер, 17 жовтня, на територію України прослідував з Росії так званий гумконвой.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, – передає Укрінформ.

«Дві колони у складі 36 вантажівок українська міжвідомча група мала змогу оглянути лише візуально, без виконання контрольних функцій»,– повідомив Андрій Демченко.

«Російська сторона вчергове в односторонньому порядку здійснила оформлення так званого гуманітарного конвою. За рахунком це вже вісімдесят сьомий. Оскільки переміщення так званого гумконвою відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій. Загалом з 6:50 до 7:55 17 жовтня через російські пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк» на в’їзд в Україну прослідувало дві колони так званого гумконвою у складі 36 вантажних автомобілів», – повідомив Демченко.

За його словами, у вантажівках начебто перевозили дитячі харчові набори. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалося отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру.

Крім того, завантаженість транспортних засобів становила близько 70%, повідомив речник.

Нагадаємо, на початку жовтня Міжнародний комітет Червоного Хреста направив на Донбас 203,43 тонни гуманітарної допомоги: продуктових наборів та будівельних матеріалів.

загрузка...
загрузка...
Loading...