Aнонси

усі анонси

НАЗК виявило порушення у діяльності Держгеонадра – внесено припис в. о. голови Гончаренку

Держгеонадра

Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про внесення припису про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону Вадиму Гончаренку, тимчасово виконуючому обов’язки Голови Державної служби геології та надр України.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як зазначається, за результатами планової перевірки встановлено порушення законодавства, серед яких 22 випадки неподання та несвоєчасного подання декларацій 18-ма працівниками Держгеонадра. Про ці встановлені факти Національне агентство не повідомлялось.

Також рішення про призначення на посади з підвищеним корупційним ризиком двох осіб були прийняті без проведення спеціальної перевірки.

«Рішення про призначення на посади трьох осіб були прийняті без належного проведення спеціальної перевірки. Довідки про результати спеціальної перевірки були складені без інформації про результати спеціальної перевірки щодо поширення на особу заборони займати відповідну посаду, наявності в особи корпоративних прав від Міністерства юстиції України, а також без інформації про результати спеціальної перевірки щодо наявності в особи корпоративних прав від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Запити щодо проведення спецперевірки стосовно ще однієї особи були направленні з порушеннями термінів», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, виявлено, що Держгеонадра не проводило службове розслідування за поданням Генеральної прокуратури України.

Крім того встановлено, що в Держгеонадра відсутня антикорупційна програма, погоджена Національним агентством у 2018 році.

У відомстві також не забезпечені умови для повідомлень працівниками про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, зокрема, можливість внесення таких повідомлень анонімно.

«З метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню посадовими особами Держгеонадра вимог Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство вимагає провести службове розслідування, за результатами – вжити заходів у встановленому законом порядку. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП», – наголосили в агентстві.

Нагадаємо, опубліковано законопроєкт про перезапуск НАЗК та скасування політичних партій, які не пройшли до Ради.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19 Деталі дня
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент