Люстрація порушила права українських чиновників, – рішення ЄСПЛ

Фото nizhyn.in.ua/

Звільнення державних службовців на підставі закону України "Про очищення влади" (люстрацію) порушила права українських чиновників. Таке рішення одноголосно ухвалив Європейський суд з прав людини.

Про це повідомляє пресслужба ЄСПЛ.

Зокрема, мова йде про справу "Полях проти України", яке об'єднує ще чотири позови від громадян України, які потрапили в 2014 році під дію закону про люстрацію. 

Всі позивачі вважають, що Україна порушила ст. 8 Європейської конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя), а один навіть заявив про порушення ст. 13 (право на ефективний засіб правового захисту).

За рішенням суду, держава-відповідач має сплатити заявникам 5 тис. євро кожному заявнику, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто з цієї суми, а також в якості компенсації моральної шкоди 1500 євро першому заявникові і 300 євро іншим заявникам.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

загрузка...
загрузка...
Loading...