Команда Зеленського задкує через падіння рейтингів

Юрій Гаврилечко
Юрій Гаврилечко

Журналіст-аналітик, економічний оглядач

Фото: Прес-служба президента

Після опублікованих рейтингів КМІС в ОП прийшли до розуміння, що прийняття Верховною Радою законопроекту №1210, який передбачає підвищення ренти за видобуток залізної руди майже в 5 разів, буде мати серйозні негативні наслідки не тільки для залізорудної промисловості, а й для всієї української економіки. Як Зеленському запобігти зростанню негативу і не втратити обличчя?

Про це пише Юрій Гаврилечко на своїй сторінці у Facebook 

Нарешті, через майже два місяці, в ОП почали, нехай і повільно і зі скрипом, помічати спроби бізнесу донести до президента згубність фіскальних ініціатив, спрямованих на зростання податкового навантаження.

Так, голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи підсумки вчорашньої зустрічі представників гірників і металургів з керівництвом Офісу президента заявив, що в ОП розуміють, що прийняття Верховною Радою законопроекту №1210, що передбачає підвищення ренти за видобуток залізної руди майже в 5 разів, буде мати серйозні негативні наслідки не тільки для залізорудної промисловості, а й для всієї української економіки.

Примітно, що сталося таке розуміння після того, як КМІС оприлюднив дані про падіння рейтингу довіри до президента на 6% за останній місяць. Сподіваюся, хоч це дозволить ОП реалістичніше дивитися фіскальні і не тільки ініціативи нардепів і присікати прояви жадібності і некомпетентності. До речі, в цьому у ОП є хороший союзник - прем'єр-міністр. Нагадаю, що глава уряду, Олексій Гончарук недавно твердо пообіцяв, що Кабмін не планує підвищувати податки і навантажувати бізнес додатковими виплатами.

Повторюся (приміряючи амплуа Каттона-старшого): зараз у президента Зеленського є всі можливості попередити зростання негативу по відношенню до себе.

Для цього можна:

  • запропонувати суб'єктам законодавчої ініціативи відкликати законопроекти №1210-1 і №1210, провести аудит і експертне обговорення його підсумків, підготувати, з урахуванням зауважень і пропозицій нові тексти законопроектів і, тільки після всеосяжних розрахунків, підкріплених міжнародною експертизою, можна виносити новий законопроект на обговорення робочої групи;
  • заявити, що в разі прийняття в цілому законопроектів 1053-1 і 1073 - він їх ветує;
  • ветувати прийнятий 4 жовтня законопроект 1049;
  • чітко позначити, що він і далі буде ветувати абсолютно всі законопроекти, якими посилюється фіскальний тиск на бізнес.

P.S. Поки писався текст, прийшла чергова інформація про ініціативи з серії «скаженого принтера»: обкласти додатковим податком таксистів, вони мовляв, дуже багато заробляють і добре б поділитися доходами з рідною державою. Оскільки ІТ-шників, рестораторів, продавців техніки і продуктів вже вирішено обібрати скопом, то очевидно, що на черзі сильно пузаті на дармівщини (на думку парламентаріїв), продавці секонд-хенду і шаурми. Ну що ж, дуже лібералістічні фіскальні ініціативи, чи не так, Карл?

Юрій Гаврилечко 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...