Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 23 Читать эту новость на русском

​У Франції оштрафували активістів, які викрадали портрети Макрона

bbc.com

Кримінальний суд Парижа оштрафував на 500 євро вісьмох активістів, які викрали портрети президента Франції Еммануеля Макрона та використали їх під час акцій протесту.

Про це повідомляє ВВС Русская служба.

Згідно з повідомленням, серія крадіжок почалася в лютому 2019 року, коли зникли портрети Макрона з адміністрацій Третього, Четвертого та П'ятого округів Парижа, а незабаром і з різних муніципалітетів інших міст. Невідомі потрапляли в кабінети чиновників і забирали з них тільки портрети глави держави, все інше залишалося недоторканим. Згодом вдалося встановити, що ними заволоділи активісти французького руху ANV COP21, який об'єднує антиглобалістів і борців за екологію. 

Як зазначається, активісти протягом весни і літа носили портрети догори ногами на акціях протесту проти політики країн G7 і на демонстраціях на захист екології і за скорочення парникових викидів. За словами мітингувальників, такі дії повинні були показати, що Еммануель Макрон не приділяє достатню увагу проблемі зміни клімату. Така компанія отримала назву "Décrochons Macron" ("Знімемо Макрона"). 

Відомо, що спочатку два активісти руху за крадіжки портретів потрапили під суд в Ліоні, але суд їх виправдав. Натомість у Парижі прокуратура просила суд визнати вісьмох викрадачів портретів у віці від 26 до 35 років винними і оштрафувати на тисячу євро кожного, однак суд постановив оштрафувати їх на 500 євро кожного.

Нагадаємо, лідери Франції й Німеччини 16 жовтня працювали над узгодженням спільних позицій із низки питань: від Brexit до ситуації в Сирії, напередодні дводенної зустрічі Європейської ради. 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News