Aнонси

усі анонси

Чому неможливе обіцяне зростання ВВП на 40%

Верховна Рада ухвалила у другому читанні в цілому президентський законопроект, який стосується судової реформи. Верховенство права є запорукою інвестицій в Україну та обіцяного зростання ВВП. І поки інвестори будуть боятися українських судів, то ніхто не буде вкладати в Україну мільярди доларів.

Чому неможливе обіцяне зростання ВВП на 40%
Фото ZIK

Про це пише Сергій Фурса.

А значить ключова реформа, яка повинна встановити правила гри - це судова реформа. Яку в черговий раз імітують. Створюючи не незалежний орган з пристойних людей, а контрольовану судову касту, пов'язану круговою порукою. Очищення судової системи скасували, адже рішення про звільнення членів вищої ради правосуддя буде приймати найвища рада правосуддя. Прекрасна модель.

Водночас, правильні ходи, про перезапуск вищої кваліфікаційної комісії суддів, відповідальної за оновлення суддівського корпусу, і створення комісії з етики, яка складалася б з міжнародних експертів, нівельовані верховної ролі самого суду в Україні, Окружного Адміністративного Суду Києва. Того самого, що приймає безпрецедентно одіозні рішення і для якого, здається, не було б проблемою засудити Махатму Ганді за вбивство Кеннеді. Етична комісія чудово спрацювала під час створення Антикорупційного суду. Тому як міжнародні авторитетні експерти були вищою інстанцією. Якщо вони відчіплювали людину, вважаючи, що маючи будинок в Кончі-Заспі і пару роллс-ройсів при депутатській зарплаті в 10 тисяч гривень дивно, то такий кандидат вилітав. Тепер же, це рішення можна оскаржити. У самому розуміючому суді світу. В Окружному Адміністративному. І будьте впевнені, він увійде в положення і повірить, що все це заробила талановита дружина судді, торгуючи біткоінами.

Чи можна очистити систему від корупціонерів, даючи ключову роль корупціонерам? Питання риторичне. Що можна зробити в такій системі? Підібрати своїх людей. Це легко. Тим більше, схоже, у люде з офісу президента немає проблем із порозумінням з окружним адміністративним судом. Тим більше, Офіс президента якось не помітив справи НАБУ по окружному суду. Як то так вийшло...

При цьому, знищується єдина світла пляма, що виникла в судовій системі України (не рахуючи антикорупційного суду, котрий існує майже паралельно - Верховний Суд). Так, туди пройшла група непорядних людей. Але замість того, щоб їх вичистити, і замінити порядними, просто скорочується кількість суддів з 200 до 100 осіб. І далі вже в ручному режимі очистять сам Суд. Хто буде очищати ми розуміємо. Їх наміри ми теж розуміємо.

Поки що Верховний Суд був єдиним, де програвав Коломойський. І  щось підказує, що в результаті цієї «реформи» у нього буде більше шансів на перемогу.

Дивно тільки, що в реформі не прописана якась спеціальна роль для Баришівського суду ....

Проти цієї реформи виступили наші західні партнери. Проти цієї реформи виступили Європейська бізнес асоціація і Американська торгова палата. Як ви думаєте, якщо інвесторів лякає ця реформа, чи буде їх приваблювати її результат? Відповідь, як то кажуть, додумайте самі.

Так що можете забути про зростання в 40%. Тим більше, вихолощеною доходить до кінця земельна реформа, яка могла б дати поштовх для приходу інвесторів. Тепер не дасть. Так що ніяких 7% приросту ВВП щорічно не вийде. На жаль.

Сергій Фурса

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити