Рада ухвалила законопроєкт про судову реформу

Верховна Рада ухвалила у другому читанні в цілому президентський законопроєкт №1008 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівского врядування.

Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 236 нардепів.

Законопроєкт ухвалений з урахуванням чисельних правок, над якими парламент працював два пленарних дні.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт пропонує запровадити новий порядок відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також спеціальну процедуру для звільнення членів ВККС та ВРП.  Пропонується, що кандидатів на посади дванадцяти членів ВККС оцінюватиме конкурсна комісія, яка складатиметься з двох членів Ради суддів України, делегованих  Радою суддів України, та чотирьох міжнародних експертів, рекомендованих до складу Громадської ради міжнародних експертів, сформованої відповідно до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Як зазначається, Зокрема, зміни стосуватимуться ст. 37 Закону «Про судоустрій і статус суддів» і передбачатимуть скорочення складу Верховного Суду до 100 суддів.

Окрім цього, законопроєкт має унормувати діяльність кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, запровадивши новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Також, законопроєкт передбачає створення комісії з питань доброчесності та етики та визначення єдиних правил винагороди всіх суддів, незалежно від умов проходження ними кваліфікаційної оцінювання.

Онлайн-трансляція ранкового засідання Верховної Ради доступна за посиланням.

Loading...