​Представник президента в АРК: За п'ять років до анексованого Криму переселили 140 тисяч росіян

Антон Кориневич. Фото UATV

Російська влада намагається змінити демографічну ситуацію на території анексованого Кримського півострова, переселяючи туди своїх громадян.

Про це заявив представник президента України в АР Крим Антон Кориневич в студії UATV

Як зазначив посадовець, у доповіді генерального секретаря ООН Антоніо Гуттеріша йшлося про цілу низку порушень РФ в окупованому Криму, зокрема про утиск кримських татар, заборону на отримання освіти українською мовою, призов Росією в свою армію жителів півострова та інші. Ще одним порушенням є те, що з початку незаконної анексії Криму на півострів вже переселили понад 140 тисяч громадян Російської Федерації.

"Це така практика держави-окупанта, коли вона заміщає населення окупованої території своїм населенням – для того, щоб змінити демографічну карту цієї місцевості. Переселяючи своїх громадян на півострів, безумовно, Росія порушує 4-ту Женевську конвенцію, яка захищає цивільне населення під час війни. Але це, по суті, ще й військовий злочин – за змістом 8-ї статті Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Тобто, тут ми можемо говорити про відповідальність Росії як держави за такі дії, і про можливу в майбутньому кримінальну відповідальність громадян РФ, які приймають такі рішення. Але, безумовно, таке заміщення має на меті одне – змінити склад населення Криму для того, щоб там було більше людей, які є прихильниками дій окупаційної влади", -  розповів Антон Кориневич. 

Нагадаємо, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що влада окупованого Кримського півострова не має права змінювати назву "Крим" на "Тавриду"

Loading...