Aнонси

усі анонси

Позбавимо їх разом: Як Зеленський узаконив утиски телеканалів

Позбавимо їх разом: Як Зеленський узаконив утиски телеканалів
Володимир Зеленський. Фото EPA-EFE

Сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до закону «Про Національну Раду з питань телебачення та радіомовлення». Цей закон вдосконалює процедуру звільнення та призначення членів Нацради. Розберемося, що це означає.

Сидітимуть вічно

Напочатку варто звернути увагу на таку правку в законі:

«Повноваження члена Національної ради починаються з дня його призначення і тривають п'ять років, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Після закінчення п'яти років повноваження члена  Національної ради тривають до дня призначення нового члена Національної ради суб'єктом призначення, за винятком випадків дострокового припинення повноважень члена Національної ради».

Найважливішим є наступне речення: «Після закінчення п'яти років повноваження члена  Національної ради тривають до дня призначення нового члена». Що це означає на практиці?

Це означає, що людина, яку призначили на посаду, гіпотетично може залишатися та вічно. Або залишатися, поки не виконає всі вказівки своїх кураторів.

Як це виглядатиме на практиці. Сьогодні в складі Нацради є люди, яких призначено ще за попередньої влади. У трьох з восьми членів Нацради завершився п’ятирічний термін повноважень і їх мали б звільнити. Але новий закон дозволяє їм залишатися  на посадах. Цим законом також легітимізуються всі рішення цих співробітників Нацради.

Кому це загрожує

Саме легітимізація членів Нацради та їх рішень дозволяє зруйнувати одну зі стратегій захисту телеканалів, яких позбавили ліцензій та подали до суду на позбавлення ліцензій. Тобто виходить, що люди які понад п’ять років сидять у кріслах Нацради сидять там законно і рішення їх теж законні. І позбавлення ліцензій, завдяки підпису Зеленського, теж є законним.

До чого тут президент

Минулого тижня на питання журналіста щодо позбавлення ліцензії телеканалу 112 президент Зеленський заявив наступне: «Скажіть, будь ласка, чи оновлений склад Національної ради з питань телебачення та радіомовлення відібрав у вас ліцензію? Чи це кворум колишньої влади? Це і є відповідь. Ця справа розпочалася з моїм приходом».

І сьогодні Зеленський своїм підписом продовжує повноваження Нацради, яку призначила попередня влада. Звичайно це можна списати на певний збіг обставин. 

Але якщо звернути увагу на авторів закону, то видно не збіг, а певну стратегію, спрямовану на отримання контролю над Нацрадою чинною владою. Ткаченко Олександр, Потураєв Микита, Кравчук Євгенія та Лерос Гео  - це депутати від пропрезидентської «Слуги народу», які є авторами цього закону. 

Це ще не все. За законопроект в Раді проголосували 266 нардепів. З них 228 зі «Слуги народу», інші – переважно – з позафракційних та з депутатської групи «За майбутнє», яку пов’язують з олігархом Коломойським.

Отже замість того, щоб перезавантажити Нацраду з питань телебачення та радіомовлення, як це президент обіцяв журналістам під час пресконференції, він продовжує повноваження старого складу. 

Тепер кожен аргумент Зеленського про те, що він не тисне на канали, непричетний до позбавлення ліцензій каналів спростовується одним його підписом під законом про надання повноважень тим, хто це робить.

*****

Закон вступає в дію наступного дня після його підписання. Деякі вимоги починають діяти з 1 січня 2019 року.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти