Повне зовнішнє управління: Кандидат юридичних наук розкритикував судову реформу Зеленського

ZIK

Судова реформа від Зеленського перетворює Україну на іноземну колонію, адже усе залежатиме від зовнішнього управління.

Таку думку в ефірі проєкту «Деталі дня» на телеканалі ZIK висловив доктор юридичних наук, професор Віталій Журавський.

Коментуючи ухвалений закон про судову реформу, він звернув увагу на скорочення кількості членів Вищої комісії кваліфікації суддів з 16 до 12 осіб, які обиратимуться спеціальною комісією.

«Три члени комісії – члени Вищої ради правосуддя, ще три – міжнародні експерти з правом вето. Це міжнародний вплив, це означає, що судова влада в Україні не є незалежною, це зовнішнє управління», – зауважив Журавський.

Окрім того Раду доброчинності і етики також формуватимуть три члени ВРП і три міжнародні експерти із правом вето, що, знову ж таки, штовхає Україну під міжнародний вплив.

«Ви можете собі уявити таке, наприклад, в Штатах, Великобританії, у будь-якій європейській країні? Якщо ми не колонія, а європейська держава, так не повинно бути. по-моєму, ми колонія», – підкреслив експерт.

Він підтримав зниження зарплати суддів – до 105 тисяч гривень для судді Верховного суду, однак розкритикував скорочення штату органу.

«У нас є десятки тисяч цивільних справ, які не розглядаються роками, особливо, коли людей незаконно позбавляють основного місця роботи. Це означає, що в результаті зменшення чисельності суддів Верховного суду, якість рішення буде знижена. Тому ще доведеться приступати до судової реформи», – розповів Журавський.

Натомість, на його думку, найперше, що слід змінити у судовій реформі – запровадити виборність суддів, яку слід прив’язати до певної території.

«Якщо обирають суддю на п’ять років, він звітує перед виборцями, він боїться, він розказує, які справи розглядаються, а які ні. Тоді йому на відкритих зборах можна буде задати питання, чому ці справи так довго не розглядали. Тоді справи не розглядатимуться роками – місяць, два і все», – наголосив Віталій Журавський.

Як повідомлялось, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні в цілому президентський законопроєкт №1008 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівского врядування.

Loading...