Новини » Політика 16 жовтня, 2019, 11:06
Медведчук: Україні не можна було втручатися у вибори в США – це злочин, і вийде країні боком
Віктор Медведчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Віктор Медведчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Україні не можна було втручатися у вибори в США – це злочин, і вийде країні боком.

Таку думку висловив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради України.

"Це загрожує Україні, насамперед її авторитету, якщо такий ще залишився на міжнародній арені. Тому що, безумовно, те, що відбулося у 2016 році, і втручання фактично офіційних органів влади та її представників у цей процес… Я, до речі, говорив про це в інтерв'ю в далекому січні 2018 року, нині жовтень 2019-го, де я посилався на рішення суду, який встановив провину і тоді народного депутата Лещенка, і керівника НАБУ Ситника, які безпосередньо втручалися у виборчу кампанію Трампа, що зрештою почасти боком вийшло і для України", - прокоментував політик нещодавній скандал з публікацією листування співробітників НАБУ й американським посольством.

Медведчук вважає, що подібне втручання в чужі вибори є посяганням на суверенітет тієї чи іншої країни, і Україна не повинна була цього робити.

"Звісно, негативно позначилося і це, негативно позначився зміст оприлюдненої телефонної розмови між паном Зеленським і Трампом, негативно - саме на авторитеті влади, на авторитеті президента, а значить, на авторитеті України загалом. І сьогодні це обговорюється на сторінках і в різних ЗМІ в Європі, про це є офіційні позиції і тієї самої Франції та Німеччини, які оцінки звучали під час цієї бесіди між паном Зеленським і Трампом", - вважає він.

Медведчук прогнозує, що нічого позитивного ці епізоди не принесуть і ще раз затвердять факт, який свідчить про те, що в Україні корупція процвітала, процвітає і сьогодні навіть на горизонті не бачиться того, що може її зупинити. "Тому що чинна влада продовжує уподібнюватися колишній у цих питаннях", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше народний депутат України Андрій Деркач, ініціатор кримінальної справи про втручання у вибори США, оприлюднив документи, згідно з якими, перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углава протягом кількох років надавав посольству США в Києві інформацію, яка негативно вплинула на перебіг подій в Україні та США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 14:04 :56