Кримінальна відповідальність за брехню і Суспільне як еталон ЗМІ: Головне із інтерв'ю Володимира Бородянського

Володимир Бородянський

Глава нового Міністерства культури, молоді і спорту, яке об'єднало відразу три відомства, Володимир Бородянський розповів про пропаганду РФ, кримінальну відповідальність за інформаційну маніпуляцію та принципи суспільного мовлення в Україні.

Головні тези чиновника з інтерв'ю Радіо НВ журналісту Дмитру Тузову.

Про офіційну інформполітику України та пропаганду росіян

Брехня завжди коштує дорожче

Треба розглядати інформаційну політику не тільки як інформаційну, але і як культурну політику України. Якщо подивитися ширше, то, по-перше, для цього необхідні не такі гроші, як мільярди доларів в Russia Today. По-друге, треба говорити правду. Брехня завжди коштує дорожче. І третє: багато хто говорить, що ми програли інформаційну війну, але це неправда.

Про кримінальну відповідальність за маніпуляції

У країнах, які ведуть війну, рівень захисту інформпростору та відповідальність повинні бути більш серйозними

У країнах, які ведуть війну, рівень захисту інформаційного простору та відповідальність за маніпуляцію повинні бути серйозними. Завдання міністерства - сформувати таке національне законодавство, яке, з одного боку, забезпечить свободу слова; з іншого - захистить від маніпуляцій і фейків.

З іншого боку, є маніпуляції, за які люди отримують гроші: бот-ферми; фейки, які поширюються різними сайтами; спотворення інформації в інформаційному просторі (радійному або телевізійному). Це більш серйозна відповідальність, коли люди за гроші спотворюють громадську думку. Сьогодні немає за це відповідальності, тому необхідно ввести такі критерії, за яких за такі речі буде наставати кримінальна відповідальність.

Про Суспільне мовлення

Суспільний телеканал забезпечить і планку стандарту, і незалежність ЗМІ

Це дуже важливий інструмент в суспільстві, який забезпечує і планку стандарту, і незалежність ЗМІ. Суспільному необхідно завершити свою реорганізацію, тому що зараз воно ще має 25 регіональних каналів, які мовлять практично цілодобово. У всьому світі дуже рідкими є випадки, коли є така велика кількість регіональних відділень, що мовлять так багато часу. Повинні бути регіональні відділення, які роблять новини скількись годин, дві-три години місцевого контенту, а решта — національний ефір.

Про повернення іноземним інвесторам частини грошей від зйомок стрічок в Україні

30% від витрат в Україні будуть повертати іноземним інвесторам, що вкладали кошти у серіали

У мільярді [закладеному в держбюджеті на підтримку кіно] також «зашите» виконання нового закону про cash rebate. Тобто для залучення в Україну нових іноземних грошей, для того щоб наступний «серіал Чорнобиль» знімався в Україні. І дуже потужний механізм для цього закладений в законі і у змінах до Бюджетного кодексу: 30% від витрат в Україні будуть повертатися іноземним інвесторам. Все це дасть потужний поштовх розвитку кіно і економіки, в тому числі України.

Про книги

60% українців взагалі не читають книги упродовж року

Шведи в початковій школі читають по 20 хвилин кожен день, і це призводить до того, що в суспільстві більш 60% людей регулярно читають книги. Тоді як в Україні ситуація зворотна: 60% взагалі не читають книг протягом року. Статистика сумна.

Про спорт та олімпійську збірну України

У спортивних федерацій було одне завдання — це медалі, а зараз є ще одне — розвивати масовий спорт

Держава на сьогодні підтримує «спорт високих досягнень» — це олімпіади та чемпіонати світу. Завдання будь-якого суспільства, і держави зокрема — це здоров’я нації. Тому у нового міністерства є два ключових пріоритети: це спорт високих досягнень — як промоція країни, так і промоція фізичної культури як такої.

У спортивних федерацій було одне завдання — це медалі, а зараз з’являється ще одне — розвивати масовий спорт. Сьогодні масовим спортом займається вже близько 500 тисяч людей.

Державне фінансування української олімпійської збірної за чотирирічний цикл складає близько $200 мільйонів. У Британії, наприклад, — $400 мільйонів; у Польщі, $100 мільйонів. Але там ще є велика частина приватного та іншого фінансування — спонсорство тощо.

Держава непогано фінансує спорт високих досягнень. Але у неї немає пріоритетів у спорті високих досягнень, Тому держава повинна визначитися з пріоритетами.

Повне інтерв'ю з Володимиром Бородянським на NV.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...