Aнонси

усі анонси

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл описав, як з банку були виведені 155 млрд грн

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл сподівається, що «прокуратура, поліція та НАБУ» проведуть розслідування і з’ясують, хто був відповідальний за так звану «дірку» у 155 млрд грн.

Фото ZIK

Адже новий менеджмент банку провів аналіз транзакцій, які були проведені в банку в минулому, і передали їм всю інформацію, про це він заявив в інтерв’ю «НВ Бізнес».

Петр Крумханзл, в кейсі якого робота у Райффайзен Банку Аваль, в націоналізованому австрійському Hypo Alpe Adria Bank та праця в Китаї у сфері споживчого кредитування, каже, що важливо розуміти, що вивести гроші з банку займає кілька хвилин, а повернути – роки.

«Так, наприклад, аналіз операцій банку і його Кіпрської філії показує, як банк видає кредит на одну юридичну особу, потім протягом 20 хвилин гроші проганяются по десятках різних компаній в різних юрисдикціях – Латвія, Бейліз, Сейшели, Британські Віргінські острови, – і в підсумку виводяться з банку, або йдуть на черговий етап перекредитування. І так кожні 20 хвилин. Це мільйони транзакцій. Це технічно неможливо зробити без бек-офісу, бухгалтерії, IT», – пояснив він.

За його словами, банку зараз потрібно кожну з мільйонів транзакцій знайти, відстежити, описати, підкріпити фактами і доказами, передати в суд. А це місяці і роки.

І саме це, на його думку, діяльність колишнього власника «ПриватБанку» Ігоря Коломойського чи колишнього топменеджменту банку, повинні розслідувати правоохоронні органи. Натомість, силовики в Україні більше зацікавлені в тому, що робить банк після націоналізації, а не до неї.

Для прикладу, голова правління ПриватБанку каже, що у липні, в той самий день, коли відбувалося слухання в Апеляційному суді в Лондоні, НАБУ отримало рішення суду, куди банк навіть не запросили, про примусову виїмку величезної кількості документів, пов’язаних з судовими процесами банку проти колишніх власників як в Україні, так і за кордоном.

«Ми передали документи слідчим і звернулися з листом до керівництва НАБУ, попросивши забезпечити конфіденційність документів, тому що їх витік може нашкодити захисту інтересів банку в судах. Через місяць ми отримали відповідь, дуже коротку і без гарантій конфіденційності», – каже він.

Пізніше, у вересні, у три офіси банку нагрянули озброєні автоматами підрозділи поліції, щоб вилучити за рішенням суду контракти з рекрутинговими компаніями та іншими консультантами. Поліція зажадала весь масив документів за кілька років після націоналізації по нашій діяльності в судах, доступи до серверів і систем банку, до всієї корпоративної пошти.

«І, звичайно, останнє з того, що відбувається, це тритижнева демонстрація перед нашою штаб-квартирою, як у Дніпрі, так і в Києві. Кілька сотень «співробітників» Нікопольського заводу феросплавів, як я розумію, стверджують, що банк винен їм гроші, хоча у банку немає юридичних відносин, немає ніяких зобов’язань перед цією компанією», – додав Петр Крумханзл.

ВІн каже, що у ЗМІ читав, що власником Нікопольського заводу феросплавів є колишній власник «ПриватБанку» Ігор Коломойський. 

Голова правління «ПриватБанку» каже, що його особисто запрошували на допити приблизно разів десять. «Наприклад, одне з питань, які мені ставили, було «чому ви наймаєте адвокатів, якщо у вас є юристи в банку?»», - розповів він.

Навіть зареєстровано кримінальне провадження, в якому стверджується, що насправді Петр Крумханзл шпигун, який разом з іншими співробітниками банку намагається отримати державні секрети і передати їх іноземним урядам.

За його словами, з 2016 року банк надав правоохоронним органам всі необхідні заяви і величезну кількість документів для розслідувань. Проте ніхто з колишніх власників і менеджменту не був допитаний, на допити викликали тільки рядових співробітників.

За словами голови правління ПриватБанку, зараз ініційовано низку великих судових справ, метою яких є відшкодування збитків і повернення грошей, які були незаконно виведені з банку.

«Я маю на увазі справу, яку ми передали в Лондонський суд, друге – це судова справа в штаті Делавер, США, а третя – на Кіпрі. Ми шукаємо найбільш ефективний спосіб повернути гроші. Як відомо, в 2016 році уряду довелося вкласти в банк 155 мільярдів гривень, щоб врятувати банк від банкрутства. А підтверджена аудитором сума проблемних кредитів, які дісталися нам «у спадок» від того періоду, коли банк перебував під контролем колишніх власників, становить близько 213 млрд грн», – пояснив він.

Відповідаючи на запитання щодо ймовірного компомісу з колишніми власниками банку, він відповів, спочатку мали б бути повернуті гроші, виведені з банку, а вже потім можна говорити про щось інше.

Також, за його словами, нова влада досить прохолодно ставиться до теми ПраватБанку.

«Багатьом політикам подобається говорити про ПриватБанк, у багатьох є своя думка, але насправді дуже мало хто намагається з’ясувати, яка реальна ситуація в банку. Іноді у мене складається враження, що іноземці більше цікавляться долею банку, ніж українці», – заявив він.

Нагадаємо, учора стало відомо, що ПриватБанк здобув перемогу в Апеляційному суді Лондона.

Зокрема, як повідомляє прессекретарка ПриватБанку Інна Музичук, Апеляційний суд виніс рішення, яким підтвердив, що «англійський суд має юрисдикцію розглядати позов ПриватБанку щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб, проти його колишніх власників – Коломойського та Боголюбова». 

«Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який було отримано в грудні 2017 року, залишається чинним до винесення судового рішення по суті», – написала вона.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня