Новини » Політика 15 жовтня, 2019, 14:00 блоги
Як змінюються рейтинги Зеленського та чому?
Борислав Береза
Український політик, блогер, голова інформаційного відділу "Правий сектор"
Фото: Прес-служба президента
Фото: Прес-служба президента

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яке засвідчує, що кількість українців, які прихильно ставляться до президента Володимира Зеленського, прем'єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова, знизилася протягом останнього місяця.

Оригінал на сторінці Борислава Берези в Facebook.

Період очікування затягнувся, а те, що відбувається, перестає влаштовувати тих, хто спочатку позитивно оцінював Зеленського. Мова про виборців. І не треба розповідати про 73%. Їх більше немає, як і немає тих 54% підтримки в першому турі, що були у Порошенка в 2014 році. Про це свідчить нове опитування КМІС.  Дані порівнюються з результатами дослідження КМІС, проведеного з 16 по 19 вересня 2019.

За місяць Зеленський втратив 7% підтримки. Згідно з опитуванням, позитивно ставляться до діяльності президента Зеленського в жовтні 66% (73% у вересні), негативно - 9%, у вересні таких було 7%.

Крім того, рівень схвалення знизився і у членів президентської команди. Так прем'єр-міністра Олексія Гончарука підтримують тільки 10% (у вересні - 17%), спікера Дмитра Разумкова 27% (у вересні - 33%).

А лідером антипатій серед опитаних громадян став попередник Зеленського, п'ятий президент Петро Порошенко. До нього негативно ставляться 65% українців, причому це число збільшилося на 1% в порівнянні з вересневими показниками.

Довіра до Юлії Тимошенко зросла з 19% до 23%.

І насторожує,  помітне зростання довіри до Юрія Бойка. У вересні позитивно до нього ставилося 20% респондентів, а зараз вже 24%.

Фото: kiis.com.ua
Фото: kiis.com.ua

Загалом перфоманси, відосікі, мемасікі і пресмарафони з брутальною Мендель не змогли замінити реальних справ і не закінчили епоху бідності.

Крім того, відверті провали в міжнародній політиці, проблеми в комунікаціях з суспільством і низка необдуманих дій, як наприклад спроба пресингу ФОПів, історія з формулою Штайнмаєра або сирим законом про землю, передбачувано почали мінусувати рейтинг. А якщо додати до цього неоднозначні призначення, коли, наприклад, директором Департаменту стратегічної розвідки Головного управління розвідки Міністерства оборони України призначено Олексія Пашкова - чоловік головного бухгалтера ТОВ "Студія Квартал-95", то все це не викликає симпатії громадян, які чекали боротьби з кумівством і блатом.

Якщо ж хаос і деструктивність дій президента і його оточення продовжиться, то легко прорахувати, що швидкість падіння рейтингу буде тільки рости. І ніякі піар-акції з арештами, перейменування структур або поїдання шуарми на фото не виправлять ситуацію. Суспільство давно чекає якісних змін, деолігархізації, чіткої стратегії в міжнародній політиці і озвучених варіантів рішень внутрішніх проблем. І пора всім представникам влади усвідомити, що політика і управління державою - це не шоу і не написання сценарію для кіносеріалу. Тут все жорсткіше і серйозніше, а ціна помилки може обійтися не поганими рейтингами або малими зборами в прокаті, а крахом держави.

Борислав Береза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 13:41 :15