Новини » Світ 25 Читать эту новость на русском

​Під час виборів в Афганістані 28 осіб загинули, а майже 250 були поранені, - ООН

Військовий Афганістану. Фото з відкритих джерел

Щонайменше 28 мирних жителів були вбиті, і ще 249 були поранені під час проведення президентських виборів в Афганістані 28 вересня.

Про це повідомляє Tolo News з посиланням на звіт Місії допомоги ООН в Афганістані.

"Ці напади, разом із публічними заявами талібів, виявили цілеспрямовану кампанію, спрямовану на підірвання виборчого процесу та позбавлення громадян Афганістану права брати участь у цьому важливому політичному процесі, вільно та без страху", - зазначив Спеціальний представник Генерального секретаря ООН в Афганістані Тадамічі Ямамото. 

Також він додав, що "багато афганських людей протистояли погрозам і віддали свої голоси - хоробрі вчинки, які я вітаю". 

У звіті ООН наголошується, що дії чи погрози насильством, призначеними для поширення терору серед цивільного населення, заборонені міжнародним гуманітарним законодавством.  

У доповіді також зазначається, що згідно з міжнародним законодавством про права людини кожен має право брати участь у громадських справах, голосувати та бути обраним до влади без дискримінації та без необґрунтованих обмежень: "Усі громадяни, незалежно від того, чи виборці, кандидати чи персонал, пов'язаний з виборами, мають право бути позбавленими страху та залякування на всіх стадіях виборчого процесу".

Нагадаємо, талібанські бойовики викрали 15 спостерігачів за виборами в північній провінції Афганістану – Парван. 

Читайте більше новин на тему: Вибори-2019

загрузка...
загрузка...
Loading...