Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 482 Читать эту новость на русском

Український Пабло Ескобар: Суд Лондона визнав Коломойського злочинцем

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір.

Закінчив НТУУ КПІ за спеціалізацією "Системний аналіз фінансового ринку".

Працює в інвестиційній компанії "Dragon Capital".

Спеціаліст відділу продажів боргових інструментів

Український Пабло Ескобар: Суд Лондона визнав Коломойського злочинцем
З відкритих джерел

15 жовтня апеляційний суд у Лондоні повною мірою задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку. Суд виступив на боці України абсолютно за всіма пунктами, а активи Коломойського залишаються замороженими. Після поразки в Лондоні, він активізує свої дії в Україні, та буде тиснути на український суд, щоб остаточно не віддати всі свої активи. Верховний Суд Лондона дав зрозуміти, що будь-які компроміси з Коломойським не в інтересах держави. Як на це реагуватиме Офіс президента?

Оригінал на сторінці Сергія Фурси в Facebook.

Велика перемога для України, яка ілюструє і силу Британського права, і сюрреалістичність української судової системи. Україна перемогла в апеляції у Високому суді Лондона Коломойського. Адвокати олігарха намагалися довести, що у Лондонського Суду немає права розглядати справу Приватбанку, а отже треба розморозити активи і відпустити його додому. Ключова проблема Ігоря Коломойського - всі його активи заморожені. Тому що позиція України в цьому суді - платники податків змушені були заплатити 5,5 млрд доларів для порятунку банку і тепер олігарх повинен розплатитися з ними. І найпростіший шлях - конфіскація активів олігархів та їх подальший продаж.

При цьому, в суді адвокати олігарха не заперечували факт виведення грошей з банку. Вони наполягали, що це не справа лондонського суду. Проста українська міжусобиця, до чого тут британське правосуддя. Але, на щастя, гроші з банку виводилися через британські офшори, а значить британська система правосуддя тут причетна. І отже є шанс на справедливий вердикт. Ще на першому етапі суддя, який засумнівався в юрисдикції, не сумнівався в порушенні закону і наявності фінансових махінацій. Тепер трійка апеляційних суддів вирішили, що і в юрисдикції не варто сумніватися. Повністю підтримавши позицію України (яку відстоює державний Приватбанк). За всіма пунктами.

Лондонський суд виступив на боці України абсолютно за всіма пунктами. Суд постановив, що Лондонський суд має юрисдикцію. Активи Коломойського залишаються замороженими. А судовий процес проти колишніх власників Приватбанку не повинен затримуватися. Аж до передбачуваного тепер результату. Бо після такого рішення апеляції чекати іншого вердикту просто неймовірно безглуздо. Це та сама беззаперечна перемога.

Що тепер? Тепер немає перешкод для того, щоб розглядати справу по суті. Це, звичайно, довгий процес. Високий Суд Лондона, на відміну від Печерського суду, окружного адміністративного суду і особливого гордого баришівського суду, нікуди не поспішає. Але і рішення при цьому приймає правове. А це означає високу ймовірність того, що в результаті ми отримаємо вердикт по британському праву, яким буде запропоновано продати заморожені активи колишніх власників банку. І передати гроші в бюджет України. В тій чи іншій формі. Фактично Суд Лондона назвав Коломойського злочинцем. І соромно, що в Україні він позиціонується по-іншому.

Єдиний шлях для Коломойського тепер - отримати контроль над Приватбанком і відкликати позов. Під будь-яким приводом. Навіть порівнювати високий суд Лондона зі сліпими футбольними арбітрами з Англії. Кричати про патріотизм і про те, що українці повинні розбиратися самі. Без буржуїв. Все, аби не отримати фінальний вердикт і не віддати всі свої активи.

А зараз ще цікавіше послухати про те, що в Україні слабка юридична позиція. І про те, що треба шукати компроміс з олігархом і прощати йому 5,5 млрд доларів, які платники податків влили в Приватбанк, щоб врятувати його від банкрутства, а фінансову систему України від колапсу. Цей суд дає для українській владі чіткий орієнтир. Орієнтир правосуддя. І будь-які рішення українських судів, які будуть суперечити Суду Лондона, завжди і всюди в цивілізованому суспільстві будуть сприйматися однозначно. Як факт того, що українську владу контролює олігарх, який вже можна вважати українським Пабло Ескобаром. І немає сумнівів, що зараз, після поразки в Лондоні, він активізує свої дії в Україні. Адже втрата всіх своїх активів стала для нього ще ближче. І тут дуже важливо, щоб українська влада захистила інтереси українських платників податків.

Якщо українська влада буде говорити, що в питанні Привату все вирішує український суд, то вона вже грає на стороні Коломойського. Суди в Україні не приймають правові рішення. І Зеленський це знає і офіс Зеленського це знає. Це знають і в кабінеті міністрів. Коломойський має вплив на суди. І влада це знає. Влада зобов'язана втрутитися. Зеленський повинен втрутитися. Це його обов'язок як гаранта Конституції. Тому що він повинен не просто впливати на суд, що можна засуджувати. Він повинен перешкодити Коломойському впливати на суд. І коли він не заважає Коломойському, який використовує свій вплив на суд щоб протистояти українській державі, то він вже допомагає Коломойському. Якщо лідер держави не грає на боці держави - то це гра в піддавки. Тому що ніхто інший не може перешкодити олігархові згвалтувати країну. І це бачать всі. І лицемірно говорити про незалежний суд. І сьогодні Верховний Суд Лондона підкреслив, що будь-які компроміси з Коломойським - суть зради. І злочин. І будь-хто, хто допомагає тепер Коломойському - його спільник.

Сергій Фурса

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19
Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19 HARD з Влащенко
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019 Політика
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент