Aнонси

усі анонси

Календар проти погоди: Чому в Україні затримується опалювальний сезон

Цьогоріч осінь сприяє економії коштів – адже на календарі фактична дата ввімкнення централізованого опалення, а за вікном значне підвищення температури повітря. Логічно, що у деяких регіонах місцева влада вирішила не поспішати зі стартом опалювального сезону.

Календар проти погоди: Чому в Україні затримується опалювальний сезон
Фото ZIK

Розповідаємо, де уже ввімкнули опалення, а у яких містах старт сезону затримується. 

Старт опалювального сезону в Україні

Ще на початку жовтня міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак розповіла про готовність об’єктів житлового та соціального фонду до початку опалювального сезону. Так, календарна дата старту – 15 жовтня. Проте органи місцевого самоврядування у кожному регіоні уповноважені самі вирішувати, коли вмикати опалення. Це рішення залежить від температурних режимів, технічної готовності підприємств теплоенергетики та погашення боргів за газ.

За словами міністра, органи місцевого самоврядування підготувалися до підключення опалення об’єктам соціальної сфери з 10 жовтня, а житловому фонду – з 15 жовтня. "Але по факту опалювальний сезон розпочнеться тоді, коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря буде нижче +8°С. Щодо технічної готовності то, за інформацією з регіонів, готовність житлового та соціального фондів становить майже 100%, а комунальних підприємств теплоенергетики – 100%. Є певні проблеми з входженням в опалювальний період у приватних підприємствах та тепловиків Донецької та Луганської областей, які уряд вирішує спільно з органами місцевого самоврядування», – зазначила Альона Бабак.

Пізніше, 14 жовтня, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що опалювальний сезон в країні почнеться в нормальному режимі. Проблеми з підключенням опалення існують лише у двох містах – у Черкаській і Львівській областях. 

За словами Гончарука, у містах Сміла на Черкащині та Новий Розділ – на Львівщині "залишаються певні технічні складнощі й проблеми і, можливо, на декілька днів опалення розпочнеться пізніше".

Голова Кабміну зазначив, що проблеми пов'язані насамперед із тим, що послуги надання опалення в цих містах надавали приватні структури, які "створили критичні ситуації". На переконання Гончарука, уряд знайшов рішення в обох випадках.

У яких областях уже розпочався опалювальний сезон

За даними Мінрегіону, станом на 8:30 15 жовтня об'єкти житлової сфери опалюються у 7 областях, об'єкти соціальної сфери – 19 областях та Києві. 

Найбільший відсоток опалення соціальної сфери зафіксований в Києві – 93,1%, дещо нижчий в Житомирській– 66,2% та Сумській областях – 64,8%.

Старт опалювального сезону 2019-2020. Фото: Мінрегіон
Старт опалювального сезону 2019-2020. Фото: Мінрегіон

Житловий фонд підключають до опалення більш повільно. Так 50% не показала жодна область, найвищий показник – 45,6% в Івано-Франківській області.

Не підключили ще жодного об’єкту до опалення в п’яти областях – Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Одеській та частині Донецької.

У деяких регіонах місцева влада вирішила відтермінувати старт опалювального сезону через достатньо високу температуру зовнішнього повітря. Приміром таке рішення ухвалили в Житомирі. "Житомирський міськвиконком ухвалив рішення про початок опалювального сезону 10 жовтня, проте ця дата переноситься. Температура повітря в місті підвищилась і в найближчі дні синоптики обіцяють потепління до +20°С", - йдеться у повідомленні підприємства "Житомиртеплокомуненерго" у Facebook.

В Харкові опалювальний сезон планують розпочати з 15 жовтня. Відповідне розпорядження підписав харківський міський голова Генадій Кернес. Згідно з документом, тепло почнуть подавати в лікарні, установи освіти, інші об'єкти соціально-культурної сфери, а також в житлові будинки

У Києві обіцяють підключити до тепла житловий фон, як тільки знизиться температура зовнішнього повітря. "За регламентом, якщо температура буде нижче 8 градусів протягом трьох діб, ми вже підключаємо опалення. Ми слідкуємо за погодою, для того щоб не включити (теплопостачання - ред.) зарано, тому що наступні дні будуть достатньо теплі, щоб кияни не сплачували додаткових грошей. З іншого боку, зараз реагуємо, щоб ні в якому разі в домівках не було холодно”, - сказав Віталій Кличко ще 7 жовтня.

Якою буде погода найближчими днями

Дивлячись на прогнози від синоптиків, житлові будинки підключать до опалення ближче до кінця місяця, а то й на початку наступного. Так поступове зниження температури вночі прогнозують десь з 24-25 жовтня. При цьому денна температура буде, у середньому, 16°С.

Схожа ситуація спостерігалась і минулого року, пише "24tv.ua". Тоді тепло подали в будинки 15 жовтня, і через декілька днів подачу припинили, так як середня температура не знизилася до потрібного рівня. Відновлювати опалення почали тільки в десятих числах листопада, коли стало значно холодніше.

Як сприймають українці відтермінування опалювального сезону

Думки пересічних громадян щодо рішення місцевої влади різняться. Одні переконані, що подавати тепло потрібно пізніше, коли на вулиці дійсно стане прохолодно, інші – за вчасний старт сезону.

Так, киянка Валя Павленко в коментарі в Facebook написала: "Подивіться на прогноз погоди – який опалювальний сезон?". На що мешканець Івано-Франківська Aleksandr Rosenberg відповів: "Подивись на температуру повітря в себе вдома... Чи в тебе підлога з підогрівом?.. - Коли вночі надворі +5°С та менше, то багатоквартирний будинок охолодає враз та не прогрівається вдень навіть коли надворі доходить до +22°С (на 13 годину, до речі)".

Не всі підтримують рішення місцевої влади і в Житомирі. Так Ірина Курко переконана, що опалення в школи потрібно було подавати ще 4 жовтня. "Діти в куртках сидять на уроках і те що всі кашляють нікого не хвилює", - прокоментувала вона у Facebook рішення міської ради.

У житлових приміщеннях теж прохолодно. Mila Stolyarchuk повідомила: "Закутаний ходиш і спиш, і це для них як завжди нормально. Їм ці пару днів яку роль зіграють, а ось людина може захворіти. У мене батько хворіє і не ходить – лежить, повинен теж мерзнути".

*****

Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич переконаний, ситуація зі запуском опалювального сезону в Україні залишається складною і нічим не відрізняється від попередніх років.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня