Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 182 Читать эту новость на русском

Чотири ключових способи поліпшення економіки України

Чотири ключових способи поліпшення економіки України
Павло Вернівський

У НБУ стверджують, що для зростання ВВП вище 7% необхідні величезні інвестиції, до 25-30% ВВП, тобто не 22 млрд, а 32-39 млрд доларів на рік.

Про це пише Павло Вернівський на своїй сторінці у Facebook.

Навіть заступник голови НБУ Сологуб каже, що для зростання ВВП вище 7% потрібен рівень інвестицій не як зараз - 17%, а 25-30% ВВП. Зроблю невелике уточнення. На рівні 17% у нас Валове нагромадження основного капіталу або попросту кажучи капітальні інвестиції. І так, він має рацію, що потрібно більше 25% ВВП. І не 22 млрд як зараз, а мінімум 32-39 млрд дол в рік!!!

А далі, замість того щоб продовжити думку, як їх забезпечити, він почав говорити нісенітниці про структурні реформи. Хоча він напевно не пам'ятає, що ще в 2007 році без всяких структурних реформ в капітальні інвестиції йшло близько 45 млрд дол (26% ВВП) або в два рази більше, ніж зараз, і сам ВВП показав зростання на 8% за 2007 рік.

Тому зроблю це за нього. За рахунок чого їх можна забезпечити?

  1. Масштабне фінансування державних проектів. Важливо, щоб це йшло за рахунок внутрішнього виробництва. Це класика кейнсіанства. Проблема тільки в тому, що так потрібно нарощувати бюджетний дефіцит, а проти цього виступає МВФ. Хоча парадокс у тому, що саме завдяки ініціативі Кейнса був створений МВФ і він був створений як раз для вирішення цих завдань в світовому масштабі: Якщо якась держава переживає кризу, то завдання фонду підтримати його, щоб не було просідання світового попиту, і криза не перекинувся на інші країни.
  2. Кредитування. Банки повинні фінансувати довгострокові капітальні інвестиції. Проблема в тому, що приватним це не цікаво. Але це могли б зробити державні. Замість цього навіть державні не нарощують кредитування, а сидять на відсотках від ОВДП.
  3. Особисті кошти приватного внутрішнього бізнесу. Відверто кажучи, внутрішній інвестор завжди робив левову частку капітальних інвестицій в країні. Ось тільки навіть він за останні роки знизив свою активність. Чому? Чому відбулися такі зрушення в країні, але приватний інвестор став менше вкладати в економіку? Яких реформ йому ще не вистачає?
  4. Іноземні інвестори. Навіть та невелика кількість іноземних інвесторів заходила в Україну заради перспективного внутрішнього ринку. Зараз разом з еміграцією перспективи випарувалися як для зовнішнього інвестора, так і для внутрішнього. Тому акцент потрібно робити для експортно-орієнтованих зовнішніх інвесторів.

Павло Вернівський

 
Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.