Новини » Політика 14 жовтня, 2019, 21:10
Чалий: Україна не дозволяла знімати гриф секретності з розмови Трампа-Зеленського
Фото: ВВС
Фото: ВВС

Експосол України в США Валерій Чалий стверджує, що українська сторона не давала згоди на зняття грифу секретності зі стенограми переговорів президентів США Дональда Трампа та України Володимира Зеленського.

Про це йдеться в інтерв’ю Чалого Lb.ua

«Якщо українська сторона погоджується на публікування відповідної розмови, згідно з процедурою, необхідно погодити зняття грифу секретності.

…Телефонні розмови мають певний обмежений доступ. В Сполучених Штатах це дуже чітко регламентується: ви це бачили на прикладі останнього скандалу, де йшлося про надвисокий ступінь таємності. В Україні також є свої процедурні моменти, які я не можу розголошувати. Знаю точно: для того, щоб дати згоду на публікацію, треба спочатку з документів зняти усі грифи», – розповів Чалий.

«Існують додаткові моменти, коли йдеться про транскрипт (як це відбувалося із перемовинами Трампа і Зеленського). Проте жодних процедур, наскільки я розумію, в Україні не проводилось. І згоди американській стороні на його публікацію ніхто офіційно не надавав», – акцентує колишній посол України у США.

Чалий нагадав, що Зеленський публічно підтвердив, що не надавав згоди на публікацію стенограми.

Він також розповів, як у липні, під час візиту колишнього секретаря РНБОУ Олександра Данилюка і помічника президента Андрія Єрмака до Вашингтона, Данилюк сказав Чалому, що «тепер підходи інші і робота вестиметься напряму, без посольства, а завдання самого відомства – обслуговувати, себто займатися фактично логістичними питаннями».

«Відповідно з цього моменту ні я, ні посольство не займалось уже питаннями забезпечення міждержавного діалогу по лінії Україна-США на найвищому рівні», – зазначив екс-посол.

Нагадаємо, колишній посол України в США Валерій Чалий розповів, що Україна отримає від США чергову партію протитанкових ракетних комплексів Javelin не як військову допомогу, а як першу іноземну військову закупівлю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 03:58 :48