Новини » Київ Читать эту новость на русском

У Києві люди вийшли на марш підтримки засудженого в Італії нацгрвардійця Марківа

twitter.com/HromadskeUA

У Києві біля Міністерства закордонних справ України зібралися на акцію підтримки активісти, друзі та рідні нацгвардійця Віталія Марківа, якого у липні італійський суд засудив до 24 років ув'язнення.

Про це передає кореспондентка hromadske з місця події.

Учасники акції передадуть звернення до Міністерства закордонних справ щодо стану справи Марківа та вимагають активізації процесу його звільнення.

Далі буде сформовано колону, яка рушить до Посольства Італії. Там пройде друга частина акції та передача звернення із закликом до італійської влади щодо звільнення Віталія Марківа.

Як відомо, суд присяжних Павії (Італія) оприлюднив мотиваційну частину вироку українському нацгвардійцю Віталію Марківу. У документі сказано, що суд вирішив засудити Марківа «за фізичне сприяння та активну участь в убивстві італійського фоторепортера і його російського перекладача».

Засудивши солдата на 24 роки, присяжні не застосували щодо нього пом’якшувальних обставин, про що просив прокурор, вимагаючи на суді 17 років ув’язнення. Як сказано у вироку, присяжні збільшили міру покарання на додаткових 7 років через те, що солдат не визнав своєї вини і відповідальності побратимів і України за «злочин на війні».

Адвокати українського військового тепер готуватимуть матеріал для оскарження рішення суду Павії в апеляційному суді Мілана. Відповідно до юридичної процедури, від дня публікації мотивації вони мають 45 днів для подачі апеляції.

Президент Володимир Зеленський доручив МЗС та ГПУ повернути в Україну засудженого в Італії Марківа. Згодом у телефонній розмові з італійським прем’єром Джузеппе Конте глава Української держави висловив стурбованість невиправдано жорстоким рішенням суду.

Також нагадаємо, що сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисника України та Покрови.

Loading...