Новини » Політика 14 жовтня, 2019, 20:10
Ріст ВВП на 40% не забезпечать ані узаконення проституції, ані легалізація марихуани, – Плотніков
ZIK
ZIK

Заплановане Олексієм Гончаруком зростання ВВП на 40% виставлене від нерозуміння економічних реалій. Навіть «вульгарне» відкриття ринку землі забезпечить економічне зростання лише на 2%, а легалізація проституції і наркотиків не допоможуть досягнути бажаних показників.

Таку думку в ефірі проєкту «Деталі дня» на телеканалі ZIK висловив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Він наголосив: не вірить у плани прем’єр-міністра Олексія Гончарука про зростання ВВП на 40%. Мовляв, це абсолютно «роздуті показники», виставлені від нерозуміння економічних реалій та того, що відбувається у світовій і українській економіках.

«Сьогодні була присуджена Нобелівська премія з економіки за концепцію боротьби з бідністю. Серед іншого там вказано, що бідністю потрібно боротись не на якомусь глобальному рівні, а конкретно вишукуючи проблеми цієї бідності. Тобто, треба саму бідність розбити на проблеми і ці проблеми вирішувати», –зазначив Плотніков.

На його думку, в Україні не боряться з бідністю. Судячи з заяв прем’єр-міністра, держава налаштована «поєднати Балтійське море із Чорним» чи «в кожному обласному центрі збудувати аеродром».

«Розумієте, це не ті речі, на які чекає держава, що б мали привести до зростання і за допомогою яких Україна подолає бідність», – вважає економіст.

За його словами, згідно з дослідженням Світового банку, навіть «вульгарне» відкриття ринку землі – без жодних обмежень додасть до ВВП одномоментно лише 1,5-2%.

«Це не вийде на 8% щорічно, щоб потім в сумі за 5 років це дало 40%. Їх можна досягти виключно якимось статистичними методами, змінами в методології обрахування. Навіть, якщо вони пропонують легалізувати проституцію чи наркотики, це не приведе до такого зростання», – заявив Плотніков.

Та водночас він заспокоїв: що б там не було, в Україні не станеться дефолту, мовляв, за будь-якими сценаріями «він тут не потрібен».

«З точки зору економічної, політичної та іншої доцільності дефолту не буде», – підкреслив Олексій Плотніков.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що амбітний план зростання економіки на 40% і створення одного млн робочих місць є реальним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 00:02 :43