Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 1523 Читать эту новость на русском

Помилки з самого початку: Мамка розповів, чому слідство у справі Шеремета зайшло в глухий кут

ZIK

Слідство щодо вбивства Павла Шеремета допустило найбільшу помилку ще із самого початку – справу не кваліфікували як теракт. У СБУ значно ширші можливості, ніж у Національної поліції, однак тодішня керівниця поліцейських Хатія Деканоїдзе цього не розуміла.

Таку думку в ефірі «HARD з Влащенко»  на телеканалі ZIK висловив народний депутат України від «Опозиційної платформи – За життя» Григорій Мамка.

Коментуючи вбивство Павла Шеремета, він розповів: уже з перших хвилин слідство допускало помилки.

«З того, що розумію, кваліфікація була неправильною. Якщо є вибух, суспільна небезпека, по суті порушений спокій, спричинення шкоди іншим громадянам, залякування таким актом, це не є просто вбивством, це терористичний акт», – вважає Мамка.

Він зазначив: тодішня керівниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила, що розкрити цей злочин – справа честі для правоохоронців. Однак, вона тоді повністю не розуміла, що таке правоохоронні органи.

«У поліції на багато менші можливості, ніж у Служби безпеки. Доступ до технічних речей, до телефонії, до документації, зняття трафіків, швидкості у СБУ на багато більший, ніж в Національної поліції», – розповів нардеп.

На його думку, це найбільша помилка у розслідуванні справи.

«Після цього, коли Нацполіція почала працювати, тоді не включились усі підрозділи, щоб зібрати потрібну інформацію. Були розмови, що не всі відео хтось зберіг, хтось не видав, можливо хтось не захотів його взяти. Ці інформативні потоки просто ніхто не перевірив», – вважає Мамка.

Він зазначив: через це у суспільства виникає багато запитань, на які просто немає відповідей.

«Коли вже років через два журналісти самостійно провели розслідування і дали на перевірку докази, що вони зібрали, на мою думку, реакція керівника Нацполіції була неадекватною. Він повинен був вийти, подякувати, перевірити ці факти, а хто їх не зробив, вигнати з роботи. Тому що є резонансна справа, яка потребує швидкого розкриття, а журналісти через два роки зібрали інформацію і видали слідчим», – підкреслив Григорій Мамака.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року у Києві підірвали автівку журналіста Павла Шеремета.  виповнилось три роки з дня вбивства журналіста «Української правди»  Павла Шеремета. З того часу щорічно на місці його загибелі відбувається акція «Хто вбив Павла?».

У липні 2019-го тодішній Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у цій справ правоохоронні органи допитали сотні осіб у і мають «гарячі» версії в розслідуванні злочину.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19 Деталі дня
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент