Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 192 Читать эту новость на русском

Новий енергетичний контракт України має бути на правах Євросоюзу, - Скубченко

Олександр Скубченко, громадський діяч Фото newsone.ua

Новий газовий контракт України з Росією має бути укладений виключно за законодавством ЄС.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив громадський діяч Олександр Скубченко.

Ведуча поцікавилася, на що натякає Росія, вимагаючи нового контракту з транзиту газу. У відповідь експерт сказав, що, якщо мова йде про новий контракт, то він має бути укладений виключно за законодавством ЄС.

«Україна приєдналася до Європейського енергетичного співтовариства. Згідно з цим, має відбутися анбандлінг, коли «Нафтогаз» має виділити газотранспортну систему, тобто оператори транзиту і продажу мають бути окремо. «Нафтогаз» має не лише виділити ГТС, він повинен пройти сертифікацію у всіх органах ЄС. Також Україна до кінця року має імплементувати у своєму законодавстві європейські норми з цього питання», - розповів пан Скубченко.

За його словами, у Росії було застереження, чи встигне Україна до кінця року це зробити.

«А також, згідно з європейським законодавством, передбачені терміни. Якщо, умовно, Росія має викупляти на конкурсі транзитні потужності на січень, то це має бути, умовно, за три місяці. Тому другий варіант – це продовжити чинний контракт до того моменту, коли Україна зможе сертифікувати свого оператора й імплементувати європейські норми. Коли це буде – важко сказати», - констатував Олександр Скубченко.

До слова, «Газпром» пропонує продовжити контракт на транзит газу через Україну, якщо та до 1 січня 2020 року не завершить впровадження в своє законодавство положень Третього енергетичного пакета Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що зміни в законодавстві України у відповідності з європейськими нормами дозволять російському «Газпрому» продавати газ в Україні з 1 січня 2020 року.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News