Уряд працює над запуском цифрових водійських прав і студентських квитків.

Верховна Рада вирішила змінити механізм навчання водіїв і отримання водійського посвідчення. Аби все було за європейськими стандартами. Бо зараз, мовляв, автошколи не виконують повністю зобов’язання і випускають недовчених водіїв на дороги.

У нових поправках до Закону України «Про дорожній рух» також запропоновано внести пункт, який дозволить майбутнім водіям вивчати теоретичну частину самостійно, без відвідування спеціалізованих шкіл. Про те, які ще зміни готують нардепи водіям, передає 24.

Вчимося самостійно

Відтепер теорію Правил дорожнього руху і решту теоретичних матеріалів можна вивчати самостійно, «у відповідності до типових навчальних програм». Але для всіх, кому більше подобається гуртуватися з одногрупниками та вивчати теоретичну частину з досвідченим викладачем, автошколи залишаться доступними.

А от практику, як і зараз, таки доведеться проходити з інструктором.

«Самостійне вивчення теорії  нормальна практика, таке у нас вже було 15 років тому. Тоді і кількість ДТП була значно меншою», каже Володимир Караваєв, експерт з питань законодавчого забезпечення Правил дорожнього руху.

За його словами, зараз практика самостійного вивчення теорії поширена в Європі.

«Крім того, є директива Європейського Союзу, яка називається «Про посвідчення водія». Україна зобов’язалася її імплементувати. За цією директивою взагалі немає значення, де людина навчається. Головна увага приділяється тому, хто і як приймає іспит. За кордоном існує інститут незалежних екзаменаторів. Як у нас прийматимуть іспит – поки механізм невідомий. Ймовірно, поступово теж введуть комісії, як в Європі»,  каже експерт.

Нагадаємо, Уряд працює над запуском цифрових водійських прав і студентських квитків.

 

Loading...