У мексиканському тропічному лісі знайшли новий антибіотик

Фото з відкритих джерел

У Мексиці вчені знайшли у ґрунті тропічного лісу протимікробну речовину, яка може вражати одразу декілька видів бактерій.

Про це повідомляє Science Alert.

Цю раніше невідому сполуку знайшли у корінні диких бобів  (Phaseolus vulgaris ) в тропічному лісі Лос-Тукстлас, що у Мексиці. 

Як зазначається, цей антибіотик може не лише атакувати різну групу бактеріальних клітин, але й проникати в бактерії, порушуючи їхню здатність синтезувати білки. У зв'язку з цим таку речовину можна використовувати в лікуванні рослин. 

"Ми сподіваємося, що цю бактерію можна буде використовувати, як пробіотик для рослин. Адже фазолікін може перешкоджати росту інших потенційно шкідливих бактерій у кореневій системі важливих для сільського господарства рослин", - пояснив біохімік Ратґерського університету Костянтин Северинов. 

У результаті чого, новий пептид може допомогти більш раціонально вирощувати їжу, збільшуючи врожайність бобових та їх здатність протидіяти шкідникам. 

Нагадаємо, нещодавно на одному із гірничо-збагачувальних комбінатів Якутії добули незвичайний алмаз, всередині якого вільно переміщається ще один алмаз. 

Loading...