МВФ може не дати Україні новий кредит через ситуацію з ПриватБанком, – НБУ

ПриватБанк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова вважає, що переговори між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ) про новий кредит можуть сповільнитися через суперечки з олігархом Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку.

Про це вона заявила в інтерв'ю Reuters.

Рожкова нагадала, що зараз уряд України веде переговори щодо нової кредитної програми МВФ обсягом 3,9 млрд доларів, однак розмір програми може бути збільшений до 8 млрд.

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми ПриватБанку. Це для них і для міжнародного співтовариства - червона лінія, – зазначила заступник голови НБУ.

Також вона попередила про небезпеку для інвестиційного клімату України, якщо спір не врегулюють. На її думку, питання ПриватБанку повинно бути вирішене шляхом розрахунків з колишніми власниками.

Раніше повідомлялося, що Державний ПриватБанк подав до суду на "Нікопольський завод феросплавів" Ігоря Коломойського. У суді банк хоче отримати 700 тисяч гривень втрат, які там зазнали через протести працівників заводу.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Loading...