Girl2Leader Ukraine 2019: Жінки-політики у Верховній Раді поділилися досвідом із українськими дівчатами-лідерами

Girl2Leader Ukraine. Фото: girl2leader.org.ua

У Верховній Раді України вдруге пройшли заходи з нагоди Міжнародного дня дівчат, організовані кампанією Girl2Leader Ukraine. Сталося це 11 жовтня. Зокрема, 40 дівчат, які перемогли в національному відборі (було подано більше 400 заявок з усієї України, умовою було написання соціального проекту або презентація одного дня дівчинки-лідера) відвідали український парламент і взяли участь в круглому столі з жінками-лідерами.

Про це йшлося в сюжеті на телеканалі ZIK.

Так, посол Girl2Leader, народний депутат Юлія Льовочкіна під час круглого столу з дівчатами зазначила, що мета акції - привернути якомога більше дівчат до ухвалення рішень, допомогти їм долучитися до великої кількості заходів, щоб вони змогли реалізувати себе.

"Я переконана в тому, що наше щастя в наших руках і активна позиція сьогодні - це внесок у ваше майбутнє і не тільки ваше, а й українського суспільства і української жінки", - сказала Юлія Льовочкіна.

Спікер Girl2Leader, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зауважила у своїй промові, що бути лідером - це мати волю щось змінити і мати мудрість прийняти таке рішення.

"Це досить просто, а от шлях до цього не зовсім простий. У жінок інший підхід до влади ніж у чоловіків, вони легше знаходять компроміс і краще працюють у команді. Чим більше я працюю в світі дипломатів, тим менше мені подобається чоловічий шовінізм", - заявила посол Німеччини в Україні.

Спікер Girl2Leader, народний депутат Неллі Яковлєва висловила думку, що залучення жінок до політики - це процес, який не відбувається одномоментно.

"Зараз, за ​​рахунок введення цієї квоти, ми вже маємо результат. І ця квота - це заохочення. Не тільки партії повинні шукати жінок, жінки повинні залучатися до політики, мати свою громадянську позицію. Якщо будуть жінки-лідери, то вже є механізми для того, щоб їх залучати до політики ", - зазначила Неллі Яковлєва.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко вважає, що такі заходи, які проводить Girl2LeaderUkraine, важливі і для дівчат, і для українського суспільства в цілому.

"Адже вони показують, який чудовий необмежений потенціал ми, якщо ми хочемо розвиватися, ми повинні використовувати цей потенціал", - підкреслила урядова уповноважена з питань гендерної політики.

Актриса і спікер Girl2Leader Ukraine Олена Курта підкреслила, що жінки повинні бути лідерами не тільки в політиці, а й у всіх сферах життя.

"Жінка майбутнього - це вільна жінка. Вона говорить те, що думає, і те, що відчуває. Ми повинні бути лідерами завжди, не тільки в політиці або в депутатство. Ми повинні бути вільними, говорите про те, що нас хвилює сьогодні", - резюмувала Олена Курта.

Довідково:

Всесвітня кампанія Girl2Leader діє під егідою міжнародної неурядової організації Women Political Leaders Global Forum. Глобальний форум WPL - це об'єднання жінок з більшості країн світу, котрі обіймають найвищі державні посади і беруть активну участь в процесах прийняття рішень. Зокрема, серед учасників WPL - президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович, президент Литви Далі Грібаускайте (2009-2019), президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека (2014-2019), прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, прем'єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір та інші.

Місія кампанії - мотивувати дівчат брати активну участь в процесах прийняття рішень. Зокрема, підвищувати обізнаність дівчат про виклики і можливості в сфері прийняття рішень, залучати дівчат до прийняття участі в заходах, спрямованих на розширення прав і можливостей жінок і підвищення їх ролі в суспільно-політичному житті України, сприяти формуванню гендерно збалансованого суспільства шляхом викорінення гендерних стереотипів в суспільно-політичному житті, протидія дискримінації за ознакою статі та впровадження гендерної культури.

У минулому році переможцями національного відбору Girl2Leader Ukraine стали також 40 дівчат, які відвідали круглий стіл в українському парламенті. Надалі дівчата отримали можливість стажування у Верховній Раді та участі в інших проєктах.

Loading...