«Центренерго» продаватиме 90% своєї електроенергії на «ринку на добу вперед»

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Державне підприємство «Центренерго» з листопада продаватиме 90% своєї електроенергії на «ринку на добу вперед», щоб покрити штучно створений дефіцит ресурсу у цьому найліквіднішому сегменті.

Про це повідомили у компанії.

«Ринкова частка ПАТ «Центренерго» серед компаній теплової генерації складає менше 20%. Проте у зв’язку із необхідністю покриття дефіцитів на «ринку на добу наперед» компанія вирішила, що починаючи з листопада 90% своєї електроенергії буде продавати на «ринку на добу наперед». Таким чином, інформуємо своїх партнерів та контрагентів, що по двосторонніх контрактах компанією буде продаватися не більше 10% електроенергії, що буде вироблена у листопаді», – йдеться у повідомленні.

У компанії зазначають, що за липень-вересень ПАТ «Центренерго» збільшило місячний виробіток електроенергії на 31% з 821 млн кВт-год у липні до 1 076 млн кВт-год. у вересні. У жовтні запланований виробіток на рівні 1 400 млн кВт-год, що на 71% більше, аніж у липні та на 30% більше, аніж у вересні. Таке збільшення виробництва компанії покращує конкуренцію на ринку, зменшує потенційні дефіцити та забезпечує країну власним виробництвом електроенергії.

Ринок «на добу вперед» – це ринок купівлі-продажу обсягів електроенергії з періодом покриття – наступна доба, на якому всі угоди узгоджуються з оператором системи передачі. Ці операції проводяться за день до періоду покриття.

Нагадаємо, дія рішення Господарського суду Києва від 19 серпня 2019 року, завдяки якому в інтересах Фонду державного майна була припинена процедура банкрутства ПАТ «Центренерго», 12 вересня скасовано Північним апеляційним господарським судом Києва, процедуру відновлено.

Loading...