Такий порядок у світі є, – Кравчук про новий закон про столицю

ZIK

Немає нічого дивного, якщо керівник обирається народом і має всі повноваження, а представник президента має контрольні функції, – такий порядок у світі є.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Ведуча ток-шоу Наташа Влащенко, звертаючись до Леоніда Кравчука, зауважила, що обласні державні адміністрації з’явилися за його президентства, проте тоді їхніх керівників обирали мешканці регіонів. Згодом у Конституції закріпили те, що голів ОДА призначає президент. Вона поцікавилася, як пан Кравчук ставиться до ідеї знову зробити ці посади виборними та незалежними від очільника держави, адже, ймовірно, це поставило б крапку у суперечці, що точиться довкола посади голови КМДА і нового закону про столицю.

«Коли ми починали будувати організацію місцевої влади, ми взяли за приклад Францію. У Франції також є контрольні функції пера, який, власне кажучи, не має інших повноважень, тільки контролювати, як місцева влада виконує загальнонаціональне, загальнодержавне завдання. Тому тут немає нічого дивного, якщо керівник обирається народом і має всі повноваження, а представник президента має контрольні функції. Такий порядок у світі є. Тому я і вважаю, що закон, який повинна прийняти Верховна Рада і зняти ці питання загалом із дискусії, – який буде закон, його потрібно виконувати», – зазначив Леонід Кравчук.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський повідомив, що готовий підписати законопроєкт про столицю, якщо його все влаштує.

Зеленський також підтвердив, що кандидатура Олександра Ткаченка розглядається на посаду очільника КМДА.

Loading...