МВФ вимагає прибрати з комісії з наглядових рад банків непрофесійних представників президента і Ради, - нардеп

Олександр Дубінський. Фото: 1plus1.ua

Глава місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон ван Роден звернув увагу прем'єр-міністра Олексія Гончарука на те, що деякі нові члени конкурсної комісії з відбору претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку не відповідають усім необхідним критеріям, які погоджені з міжнародними партнерами нашої країни і зазначені у постанові Кабінету міністрів.

Відповідний лист ван Родена опублікував на своїй сторінці в Facebook народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський, який також є членом цієї комісії за квотою Верховної Ради.

"МВФ не просто нахабно втручається в справи нашої держави, забороняючи їй розслідувати злочини керівників Нацбанку та Фонду гарантування перед народом України. В помсту за створення слідчої Комісії парламенту з метою розслідувати системне знищення українських банків і розграбування їх активів під прикриттям МВФ — керівник Європейської дирекції Фонду ван Роден вимагає від Кабміну та Офісу президента не допустити мене до відбору незалежних директорів держбанків і членів ради НБУ", - зазначив він.

У самому ж листі ван Родена сказано, що представники президента і парламенту у комісії не мають відповідного професійного досвіду, як цього вимагає параграф перший постанови Кабміну.

"Тому ми просимо вашої допомоги в забезпеченні того, щоб усі члени Конкурсної комісії повністю відповідали всім критеріям, які передбачені постановою №2019/8 до того, як комісія відновить свої засідання", - йдеться в листі.

Згідно з параграфом першим постанови уряду №2019/8, член конкурсної комісії з визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку повинен мати повну вищу освіту; бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості.

Серед вимог також:

  • досвід роботи на керівних посадах не менше п'яти років;
  • досвід роботи у фінансовій сфері не менше трьох років;
  • повна цивільна дієздатність;
  • відсутність непогашеної судимості;
  • відсутність адміністративних стягнень за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Фото зі сторінки нардепа Дубінського
Фото зі сторінки нардепа Дубінського

Нагадаємо, розпорядженням №887 від 25 вересня Кабінет міністрів оновив склад конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад держбанків. Колишній співробітник телеканалу "1+1" олігарха Ігоря Коломойського Олександр Дубінський увійшов до складу конкурсної комісії як представник Верховної Ради.

Представником президента став перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофимов, представниками Кабміну - директор департаменту управління держвласністю Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Роман Кропивницький, заступник міністра фінансів Геннадій Пліс, директор юрдепартаменту Мінфіну Олена Скрипкіна.

Як відомо, після проведення реформи корпоративного управління в держбанках в 2018 році їх наглядові ради повинні складатися з дев'яти осіб, шість з яких є незалежними директорами і по одному є представниками за квотою президента, Кабміну і Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради Кабмін утворює конкурсну комісію, до складу якої входить один представник від президента, три - від Кабміну, один - від профільного комітету парламенту.

Члени наглядових рад повинні також бути узгоджені Нацбанком, який має право вимагати зміни 

Loading...