Кулеба: Першочергове завдання влади – дбати про дітей, які живуть на лінії розмежування

president.gov.ua

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба наголосив що першочергове завдання влади – дбати про дітей, які живуть на лінії розмежування, у «сірій зоні».

Про це Микола Кулеба сказав під час моніторингової поїздки до Луганської та Донецької областей, – повідомляє пресслужба Президента.

«Навіть у таких складних умовах ми маємо зробити все, щоб діти могли почуватися безпечно, могли навчатись і вчасно отримувати медичну допомогу», – підкреслив Кулеба.

На Луганщині він разом із представниками організації Save the Children поспілкувався з дітьми, які проживають на лінії розмежування в Попаснянському районі, Золотому-3 й Золотому-4. Як зазначається, своєю найбільшою мрією діти назвали закінчення війни.

Уповноважений з прав дитини також узяв участь у робочій нараді в Попаснянській райдержадміністрації, під час якої обговорювалися проблеми освіти, медицини, соціальної сфери. Йшлося і про закриття шкіл, дозвілля, харчування дітей. Учасники наради наголошували на тому, що в регіоні майже немає дитячих психіатрів, травматологів та інших медичних фахівців. А брак соціальних працівників не дозволяє виявляти та підтримувати всі сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

У Донецькій області Кулеба поспілкувався з батьками та дітьми в центрі Save the Children, що розташований на лінії розмежування у Красногорівці.

«Проблеми захисту прав дітей не те що не втратили своєї актуальності, а набули особливої гостроти. Наразі кількість дитячого населення на підконтрольній українській владі території в Донецькій області становить 300 тис. 162 особи, з яких 63 тис. 500 дітей є внутрішньо переміщеними особами, 5270 осіб – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування», – зауважив під час зустрічі керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Разом з уповноваженим вони визначили пріоритети роботи і звертатимуться по підтримку до уряду.

Довідка.

Save the Children – міжнародна неурядова організація, яка займається підтримкою сімей та захистом прав дітей. У 2014 році розпочала роботу з реагування на надзвичайні ситуації на сході України.

Loading...