Франція може перешкодити вступу до ЄС Албанії та Північної Македонії, – ЗМІ

Ілюстративне фото (1news)

Франція має намір заблокувати запланований початок переговорів про вступ Північної Македонії та Албанії до Європейського Союзу (ЄС).

Про це повідомили в п’ятницю, 11 жовтня, агентству dpa неназвані дипломатичні джерела в Брюсселі, – передає DW.

У Парижі вважають недостатнім прогрес цих двох країн у втіленні реформ, проведення яких вважається передумовою для членства в Євросоюзі.

Крім того, за даними співрозмовників dpa, Франція висунула умовою своєї згоди на вступ цих двох західнобалканських країн до ЄС докорінну реформу процесу прийому нових членів до спільноти. В Парижі вважають занадто «технічним» нинішній процес прийому нових членів, що серйозно ускладнює його зупинку в разі небажаного розвитку ситуації.

15 жовтня на зустрічі міністрів країн-членів ЄС можуть погодити початок переговорів про вступ цих двох західнобалканських країн до Європейського Союзу. Перешкодити початку процесу може незгода однієї з країн-членів спільноти.

Тож тепер позиція Франції у переговорах ЄС з цими балканськими країнами розходиться з думкою Німеччини, яка спільно з низкою інших країн виступає за прийом Албанії та Північної Македонії до спільноти. У Берліні посилаються, зокрема, на рішення Європейської Комісії (ЄК), яка визнала, що уряди в Тирані та Скоп’є виконали умови для початку переговорів про вступ до ЄС.

Наприкінці вересня німецький Бундестаг переважною більшістю голосів підтримав ініціативу Брюсселя про початок переговорів з Албанією і Республікою Північна Македонія про їхній вступ до ЄС, схваливши клопотання урядової коаліції із зауваженнями про ситуацію в регіоні.

Для Північної Македонії перспектива вступу в ЄС стала «двигуном реформ і стабільності в регіоні», йдеться в документах. Серед іншого, їхні укладачі виокремили реформи в судовій системі й боротьбі з корупцією. Крім того, позитивно оцінено прогрес Албанії в «ключових критеріях» і її зусилля в проведенні реформ.

Шлях до вступу Республіки Північна Македонія в Євросоюз відкрився після того, як вона залагодила розбіжності з Грецією, погодившись на перейменування своєї держави, що раніше називалася Республіка Македонія. Наприкінці травня Єврокомісія визнала Албанію і Північну Македонію готовими до початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Деякі країни, а серед них і Франція, висловили тоді сумніви. Париж, зокрема, вказував на досі невирішену проблему організованої злочинності в Албанії.

Нинішню позицію Франції багато країн-членів ЄС сприймають з нерозумінням та роздратуванням, кажуть у дипломатичних колах.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Європейський Союз відклав до жовтня переговори про вступ Албанії і Північної Македонії до блоку.

Loading...