Борги із зарплати перед шахтарями в Україні перевищили один млрд грн,– профспілка

Заборгованість із заробітної плати на державних вугледобувних підприємствах України становить 1,2 млрд грн. На низці підприємств розпочали проведення протестних акцій.

Про це повідомила Профспілка працівників вугільної промисловості України.

Згідно з повідомленням, станом на 11 жовтня 2019 року заборгованість із заробітної плати на державних вугледобувних підприємствах становить 1,2 млрд. гривень.

Найбільший обсяг заборгованості в ДП «Селидіввугілля» – 282,3 млн. грн. З цієї суми невиплачена за квітень-червень – 19 млн. грн., за липень – 83 млн. грн., за серпень – 65,1 млн. грн. і за вересень -80,9 млн. гривень.

Аналогічно важкий стан справ і на інших підприємствах, на яких заборгованість по заробітній платі на цей час становить:

- ДП «Львіввугілля» – 236,5 млн. грн.;

- ДП «Первомайськвугілля» – 193,5 млн. грн.;

- ПАТ «Лисичанськвугілля» – 168,5 млн. грн.;

- ДП «Торецьквугілля» – 85,2 млн грн..;

- ДП «Мирноградвугілля» – 81,5 млн. грн..;

- ДП «Волиньвугілля» – 65,5 млн. грн.;

- ДП «Ш/У «Південнодонбаське № 1» – 48,9 млн. гривень.

На низці підприємств розпочато проведення протестних акцій. Трудові шахтарські колективи вимагають від Уряду України, Верховної Ради України, Міністерства фінансів і профільного Міністерства енергетики та захисту довкілля вжиття невідкладних заходів з вирішення порушеного питання.

ЦК профспілки звернувся до керівництва Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України з вимогою термінового розгляду даної ситуації та прийняття рішень щодо виплати наявної заборгованості по заробітній платі шахтарям та забезпечення її сталої виплати до кінця 2019 року, а також визначення необхідних обсягів бюджетного фінансування на вугільну галузь за відповідними програмами в наступному 2020 році.

За заявою Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, завтра 12 жовтня в Кабінеті Міністрів України має бути розглянуте питання щодо спрямування необхідної суми коштів з відповідних джерел на виплату заробітної плати шахтарям і погашення заборгованості з неї в 2019 році.

Також, згідно отриманого повідомлення, на наступній неділі – 16 жовтня ц.р. в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів має бути розглянуте питання щодо наявної ситуації, яка склалася з виплати заробітної плати та визначення подальших дій із розв’язання цієї проблеми.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив 9 жовтня, що Кабінет Міністрів планує вирішити питання заборгованості перед шахтарями шляхом внесення змін до бюджету.

Loading...