Новини » Економіка 12 жовтня, 2019, 6:24
Борги із зарплати перед шахтарями в Україні перевищили один млрд грн,– профспілка
<nbsp;>

Заборгованість із заробітної плати на державних вугледобувних підприємствах України становить 1,2 млрд грн. На низці підприємств розпочали проведення протестних акцій.

Про це повідомила Профспілка працівників вугільної промисловості України.

Згідно з повідомленням, станом на 11 жовтня 2019 року заборгованість із заробітної плати на державних вугледобувних підприємствах становить 1,2 млрд. гривень.

Найбільший обсяг заборгованості в ДП «Селидіввугілля» – 282,3 млн. грн. З цієї суми невиплачена за квітень-червень – 19 млн. грн., за липень – 83 млн. грн., за серпень – 65,1 млн. грн. і за вересень -80,9 млн. гривень.

Аналогічно важкий стан справ і на інших підприємствах, на яких заборгованість по заробітній платі на цей час становить:

- ДП «Львіввугілля» – 236,5 млн. грн.;

- ДП «Первомайськвугілля» – 193,5 млн. грн.;

- ПАТ «Лисичанськвугілля» – 168,5 млн. грн.;

- ДП «Торецьквугілля» – 85,2 млн грн..;

- ДП «Мирноградвугілля» – 81,5 млн. грн..;

- ДП «Волиньвугілля» – 65,5 млн. грн.;

- ДП «Ш/У «Південнодонбаське № 1» – 48,9 млн. гривень.

На низці підприємств розпочато проведення протестних акцій. Трудові шахтарські колективи вимагають від Уряду України, Верховної Ради України, Міністерства фінансів і профільного Міністерства енергетики та захисту довкілля вжиття невідкладних заходів з вирішення порушеного питання.

ЦК профспілки звернувся до керівництва Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України з вимогою термінового розгляду даної ситуації та прийняття рішень щодо виплати наявної заборгованості по заробітній платі шахтарям та забезпечення її сталої виплати до кінця 2019 року, а також визначення необхідних обсягів бюджетного фінансування на вугільну галузь за відповідними програмами в наступному 2020 році.

За заявою Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, завтра 12 жовтня в Кабінеті Міністрів України має бути розглянуте питання щодо спрямування необхідної суми коштів з відповідних джерел на виплату заробітної плати шахтарям і погашення заборгованості з неї в 2019 році.

Також, згідно отриманого повідомлення, на наступній неділі – 16 жовтня ц.р. в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів має бути розглянуте питання щодо наявної ситуації, яка склалася з виплати заробітної плати та визначення подальших дій із розв’язання цієї проблеми.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив 9 жовтня, що Кабінет Міністрів планує вирішити питання заборгованості перед шахтарями шляхом внесення змін до бюджету.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:08 :28