Без допомоги західних партнерів Україні складно захистити права українців у Криму, – Пристайко

Вадим Пристайко. Фото kmu.gov.ua

Україна сподівалася, що після обміну утримуваними особами з Росією «перестануть з’являтися нові політичні в’язні», але Росія «бачить для себе інший шлях».

Про це сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, – повідомляє Радіо Свобода.

«Єдиним діючим на сьогодні механізмом, залишається тиск наших міжнародних партнерів. Тобто наші можливості по тому, як зробити так, щоб ці люди не потрапляли в руки до ФСБ, дуже обмежені. Ми завжди раді бачити тих людей, які хотіли б жити разом з нами на нашій території, і це обов’язок наш, нашого народу і уряду створити умови достатні для того, що ці люди могли переїхати хоча б тимчасово і тут продовжувати жити, але як забезпечити їхні права, захистити їхні права в Криму, це складно без допомоги наших західних партнерів», – заявив Пристайко.

Нагадаємо, 10 жовтня стало відомо, що проукраїнський активіст Олег Приходько перебуває в управлінні ФСБ в Сімферополі. Його відправили до слідчого ізолятора на два місяці. Також затримали його дружину Любов Приходько.

За інформацією адвоката Назіма Шеіхмамбетова, Приходькові інкримінують дві статті – «терористичний акт» і «незаконне виготовлення вибухових речовин». За словами адвоката Приходька, його звинувачують в підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак.

Президент України Володимир Зеленський дізнався про затримання і арешт проукраїнського активіста в Криму Олега Приходька під час пресмарафону в Києві 10 жовтня. Він заявив, що планує «розібратися з цим питанням».

Loading...