live

Зареєстровано новий законопроєкт, який забороняє використання тварин у цирках з 2023 року

Тигр під час виступу в цирку. Фото: dt.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2246 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства в сфері поводження з тваринами.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Ініціатором закону виступив народний депутат Антон Яценко ("За майбутнє").

Як зазначається у пояснювальній записці, З 2006 року в Україні діє норма, що забороняє використання у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля тварин, які важко переносять неволю, закритий простір, дресирування ( частина сьома статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»). Однак, майже за тринадцять років дії зазначена заборона не мала практичного застосування, оскільки, по-перше, не існує затвердженого переліку тварин, що важко переносять неволю та/або дресирування, а, по-друге, відсутня юридична відповідальність осіб, які порушують зазначену норму.

У грудні 2018 року Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, який забороняв цирки з тваринами в Україні та встановлював відповідний перехідний період для забезпечення належного утримання тих тварин, які будуть звільнені від прийняття участі у видовищних заходах. Проте досі не прийнято відповідний закон.

Відтак, цим пропонується ввести пряму заборону на використання диких тварин та тварин, що важко переносять неволю та/або дресирування, у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля (крім об’єктів природно-заповідного фонду України) з 2023 року.

Раніше зооактивіст Олександр Тодорчук повідомив, що Міністерство культури припиняє процес купівлі тварин для державних цирків.

Loading...