Володар гран-прі «Покров-2019» розповів, як знімали фільм «Де ти, Адам?»

Фото: 112.ua

Кращим православним фільмом 2019 року за версією кінофестивалю «Покров» стала стрічка режисера Олександр Запорощенка «Де ти, Адам?».

Головний герой фільму – ігумен афонського монастиря Дохіар, старець Григорій (Зуміс). Олександр Запорощенко поділився своїми враженнями після отримання головної нагороди православного кінофестивалю.

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт «Фома в Україні».

«Під час нагородження я згадував, як тепло реагували глядачі під час перегляду мого фільму, як дякували… І я дуже вдячний за це Богові, Богородиці і людям… Ну і рішення журі звичайно було приємним. Дякуємо всім за підтримку і допомогу!» – розповів Запорощенко.

Він наголосив, що історія створення фільму була непростою. «Тему запропонував протодиякон Олександр Плиска, який, з 2005 року регулярно відвідував монастир Дохіар. Завдяки його працям і репутації нам благословили знімати все, що забажаємо. Тема у нас дійсно складна і відповідальна. Ми, як люди віруючі, це добре усвідомлювали», – додав режисер.

Запорощенко також зазначив, що особливо складно було знімати взимку на вершині Афону, куди група вирушила за снігом для фільму.

«Та й монтаж давався нелегко: потрібно було відібрати з 80 годин відзнятого матеріалу те, що нам потрібно і вибудувати це під виразну історію. Знімали ми майже чотири роки: почали працювати навесні 2015 року та закінчили в лютому 2019. Але, слава Богу, ми впоралися. Мені ставлять питання – де можна буде цей фільм подивитися? Плануємо пустити в український прокат, потім – організувати прем’єру на телебаченні. В інтернеті він з’явиться пізніше», – додав режисер.

 

Loading...