В Європі будуть сотні війн, якщо поводитися як РФ, – спецрадник глави Єврокомісії

Ельмар Брок. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Спеціальний радник президента Єврокомісії з питань України Ельмар Брок заявив, що в Європі є сотні місць, де можуть виникнути війни у разі, якщо країни для виправдання своєї агресії використовуватимуть причини, які РФ використовувала для агресії проти України.

Про це він сказав на міжнародному форумі Salzburg Europe Summit в австрійському Зальцбурзі, передає Укрінформ

"Не може бути історичних причин (для виправдування силової зміни кордонів – ред.): "Це колись належало мені". Не може бути причин, пов’язаних із ймовірною загрозою меншинам. Як не може бути і причини, пов’язаної з відчуттям безпеки: "Я повинен здійснити інтервенцію, бо не відчуваю себе у безпеці". Якщо взяти один із цих аргументів, або всі три, а вони використовувалися Росією у зв’язку з конфліктом в Україні, то я назвав би вам сотні місць в Європі, де сьогодні також могла б розпочатися війна. Таких аргументів не повинно бути. Суверенітет країни та непорушність кордонів цієї країни є основою співпраці в Європі!", – наголосив Брок.

Брок підкреслив, що з часу Гельсінського заключного акту існує бажання мати Європу, побудовану на основі міжнародного права.

"А міжнародне право передбачає суверенітет народу, тобто, можливість самостійно вирішувати – яким чином і в якому напрямі рухатися. Як і непорушність кордонів кожної суверенної держави", – додав він.

Раніше повідомлялося, що Україна через агресію РФ на Азові втратила близько 6 млрд грн.

Loading...