У Гаазі планується спроба поставити під сумнів розслідування у справі МН17, - ІС

Катастрофа МН17. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

У Гаазі заплановано презентацію фільму про МН17, що ставить під сумнів результати роботи Міжнародної слідчої групи. Автори фільму – російська журналістка Яна Єрлашова та нідерландський проросійський блоґер Макс Ван дер Верф.

Про це повідомляється на сайті «Інформаційний спротив».

Як зазначається, презентація фільму про авіакатастрофу «Боїнга» Малайзійських авіаліній, рейс МН17, що ставить під сумнів кримінальне розслідування і майбутній суд у цій справі, планується в Гаазі (Нідерланди) наприкінці жовтня поточного року.

У повідомленні зазначено, мета заходу - вплинути на громадську думку щодо результатів Міжнародної спільної слідчої групи (JIT).

Авторами фільму є російська журналістка Яна Єрлашова, яка раніше працювала кореспондентом телеканалу Russia Today і зняла вже два короткометражні фільми про катастрофу МН17, що спростовують причетність до неї РФ, та нідерландський блогер Макс Ван дер Верф, який співпрацює зі ЗМІ бойовиків, зокрема «Новороссия ТВ».

Єрлашова Яна Олександрівна, колишній кореспондент телекомпанії «Russia Today» (RT), автор і режисер документальних фільмів. Народилася 27 лютого 1971 року у Кемеровській області РРФСР СРСР.

Пройшла навчання в США, після завершення якого і повернення в Росію захистила в МДУ ім. Ломоносова дисертацію на тему: «Міжкультурний підтекст пізньої прози Е. Хемінгуея».

До грудня 2011 року працювала кореспондентом новин російських телеканалів, зокрема «RT». З 2011 по грудень 2018 працювала на каналі документального телебачення «RTD» (Russia Today Documentary). Виступала автором і одночасно режисером більшості своїх фільмів.

Єрлашова, як кореспондент телекомпанії «RT», в жовтні-листопада 2014 року і в червні-липня 2015 року відвідала тимчасово окуповану територію Донецької області, де сталася катастрофа літака рейсу МН17 з метою проведення так званих журналістських розслідувань. За результатами цих «розслідувань» було створено два короткометражні фільми «МН17. Інформація до роздумів» і «МН17. Рік мовчання», які вийшли у 2015 році.

У березні 2019 Єрлашова стала одним із засновників т.зв. інтернет-платформи для незалежних журналістів «Bonanza Media», створеної спеціально для тиражування інформації, яка спростовує офіційну версію розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17 і поширення російського варіанту трагедії.

Макс Ван дер Верф веде блог, в якому розповідає свої теорії про причини катастрофи МН17. Блогер не визнає висновків міжнародної слідчої групи. Вже на наступний день після оприлюднення результатів розслідування він розповідав свою «правду» в студії «Новоросія ТВ».

Очевидно, проведення в жовтні в Нідерландах заходу, присвяченого презентації цієї документальної стрічки, є ланкою в ланцюзі спланованих заходів, метою яких є поставити під сумнів розслідування МН17 і вплинути на громадську думку. Подібний захід було проведено 17 серпня 2019 в Куала-Лумпурі в рамках конференції «MH17: The quest for Justice», під час якої були представлені чергові «альтернативні версії» розслідування МН17.

Нагадаємо, парламент Нідерландів одноголосно підтримав пропозицію депутатів про додаткове розслідування ролі України в катастрофі малазійського Boeing МН17 за незакриття повітряного простору в момент аварії в 2014 році. 

Loading...