Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 908 Читать эту новость на русском

Павло Кутуєв пояснив, чому в Україні зросли ціни на продукти

ZIK

На зростання вартості продуктів в Україні вплинули як сезонні коливання і прогнозоване зростання долара, так і суперечливі ініціативи нового уряду.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив професор соціології Павло Кутуєв.

Ведучий поцікавився, чому саме зараз дуже піднімаються ціни на продукти. На думку пана Кутуєва на це впливають і сезонні коливання і прогнозоване зростання долара.

«Крім того, новий уряд тільки починає роботу і діяльність урядової команди далека від повної єдності та системності. Є як продуктивні ініціативи, так і такі, які надсилають суперечливі, загрозливі сигнали для бізнесу. Наприклад, законопроєкт, який ставить під загрозу гірничу і видобувну галузь України, вже фактично заморозив інвестиції. А це спричиняє відтік капіталу», - вважає пан Кутуєв.

Він зауважив, що зростання також пов’язане з тим, що Україна живе у парадигмі капіталістичної економіки дикуватого пострадянського типу.

«Відповідно, від держави вимагається велетенська робота щодо відновлення своєї дієздатності. В чому проблемність будь-якого регулювання експорту продуктів. Воно повинно захищати виробників, повинно захищати споживачів, але таким чином, аби не пригасити ділову активність. Знайти цей баланс - це одне з найважчих завдань державних діячів», - переконаний експерт.

За його словами, Україні ще треба навчатися світовому досвіду і адаптувати його до українських реалій, наприклад східноазійські тигри свого часу демонстрували вражаючі темпи зростання.

Нагадаємо, що за даними Державної служби статистики України інфляція на споживчому ринку у вересні 2019 року порівняно із серпнем цього ж року становила 0,7%.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News