НКРЕКП звинувачує ДТЕК Ахметова в блокуванні імпорту електроенергії зі Словаччини

Антимонопольний комітет України відкрив справу за ознаками зловживання монопольним становищем АТ «ДТЕК Західенерго» на ринку електричної енергії у межах торгівельної зони Бурштинського «енергоострову».

ПРо це повідомляє пресслужба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Зокрема, НКРЕКП, за результатами моніторингу учасників оптового ринку електроенергії дійшла висновків, що протягом перших трьох місяців після запровадження в Україні нової моделі ринку електричної енергії зріс дефіцит пропозицій електричної енергії на ринках «на добу наперед» та на «внутрішньодобовому».

За інформацією учасників ринку, окремі трейдери (постачальники), що входять до складу вертикально інтегрованих компаній або причетних до їх господарської діяльності, використовуючи монопольне становище, своїми діями блокують можливість імпорту електричної енергії з держав – сторін Енергетичного Співтовариства, зокрема з боку Словаччини.

Йдеться про діяльність компанії АТ «ДТЕК Західенерго» та пов’язаних з нею трейдерів у торгівельній зоні Бурштинського «енергоострову». В результаті у період з липня по вересень 2019 року були викуплені потужності міждержавного перетину з української сторони, залишились вільними потужності зі сторони Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними.

При цьому, одночасно компанія АТ «ДТЕК Західенерго» у липні – вересні 2019 року зменшувала обсяги продажів електроенергії на ринку «на добу наперед» та на «внутрішньодобовому ринку», що змушувало постачальників та їх споживачів отримувати електроенергію на балансуючому ринку за більш високою ціною.

«З метою усунення перешкод та обмежень для торгівлі електричною енергією між учасниками такого ринку в зоні Бурштинського «енергоострову» на кордоні України та Словаччини НКРЕКП офіційно звернулася до оператора системи передачі електроенергії Словаччини – компанії SEPS, Уряду Словаччини для з’ясування технічних питань щодо учасників аукціонів міждержавного перетину з боку Словаччини та об’єктивної оцінки ситуації, що склалася з блокуванням постачання імпорту електроенергії в Україну», – повідомляють у Нацкомісії.

Раніше повідомялося, що український олігарх Рінат Ахметов придумав, як захистити свої інтереси. Він візьме в заручники іноземців, які клюнуть на обіцяні надприбутки.

Loading...